У Закарпатті стартував міжрегіональний форум «Тилові регіони України: працюємо заради перемоги»

Опубліковано:

У форумі беруть участь представники центральних та регіональних органів влади, органів місцевого самоврядування, бізнесу, громадських організацій, наукових та освітніх установ Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Волинської, Рівненської, Чернівецької та Хмельницької областей.
За словами організаторів, захід організовано задля обміну досвідом щодо розроблення та реалізації регіональної політики економічного розвитку в умовах війни. Зокрема — між національним та регіональними рівнями у напрямку підтримки малого і середнього підприємництва, розвитку експорту, інтеграції релокованого бізнесу в приймаючих громадах, розвитку індустріальних парків тощо.
Присутній на відкритті форуму виконувач повноважень голови Закарпатської облради Андрій Шекета закликав представників західних областей переходити з тилових у такі, що формують плацдарм для відновлення. «Якщо ми говоримо про західні області України як тилові регіони, то наше задання мінімум — не перетворитися з тилу у тиху гавань. А завдання максимум — перетворитися з тилу у плацдарм для відбудови України. Адже армія переможе на полі бою, а у війні переможе економіка. Мусимо розуміти, що наша роль, не просто працювати тут, але й долучатися до відбудови постраждалих регіонів. Перебуваючи днями на Півдіні України у Херсонській та Миколаївській області, мав змогу переконатися, що роботи у нас у цьому напрямку чимало. Окрім допомоги релокованому бізнесу тут, маємо допомагати і там. Радий з того, що активні люди, які приймають рішення, заради цього зібралися тут на форумі», зауважив Андрій Шекета.
У свою чергу у вступному слові до учасників заходу заступник голови Закарпатської обласної військової адміністрації коротко окреслив напрямки роботи ОВА щодо підтримки у краї підприємництва та економіки загалом. Він також та зауважив, що нині основним викликом на Закарпатті, як, мабуть, і по всій Україні, є забезпечення підприємств електроенергією. Для цього напрацьовуються сталі графіки електропостачання. За словами Василя Іванча, у області на базі релокованих підприємств створено близько 7 тисяч робочих місць. Іде робота з розвитку індустріальних парків на Ужгородщині й Берегівщині…
Форум покликаний узагальнити досвід і кращі практики в тилових регіонів України щодо розроблення та реалізації регіональної політики економічного розвитку під час війни, посилити взаємодію між тиловими регіонами на владному, бізнесовому та експертному рівнях для забезпечення економічного розвитку та функціонування бізнесу в умовах воєнного стану та привернути увагу міжнародних донорів до важливості підтримки інфраструктурних проєктів у тилових регіонах країни.
У рамках окремих панельних дискусій учасники говоритимуть про роль тилових регіонів під час широкомасштабного вторгнення, та у післявоєнний час. Державна політика та інструменти регіонального розвитку України в умовах війни. А також — про державну політику економічного розвитку регіонів у 2022-2023 роках, про дипломатичне сприяння у просуванні українських товарів за кордоном, роль тилових регіонів у забезпеченні доступу українських проектів до європейських фондів, підтримку бізнесу в умовах війни та бачення відбудови України з урахуванням конференції в Лугано.
Окремо представники областей-учасників представлять практичні кейси реалізації регіональної економічної політики в тилових регіонах. Закарпаття презентуватиме такі напрямки, як ІТ-релокація та ІТ-інструменти для управління регіоном.
Захід проходить за підтримки Закарпатської обласної військової адміністрації, Програми розвитку ООН у рамках проєкту GIZ/ПРООН «Підтримка інклюзивного економічного розвитку в Україні шляхом поєднання просування експорту з регіональним розвитком та Цілями сталого розвитку» та КП Агентства регіонального розвитку та транскордонного співробітництва “Закарпаття” Закарпатської обласної ради.
Пресслужба Закарпатської обласної ради

Про Захід