У закарпатському осередку ЄС прокоментували події, які відбулися в облраді

Опубліковано:

У відповідності до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», нормами Регламенту Закарпатської обласної ради розпорядженням голови Олексія Петрова було скликано сьогоднішнє засідання обласної ради. Було оголошено, що розглядатимуться питання, котрі турбують людей і які прийшли під стіни обласної ради вимагати діалогу. Його не було і так звані «реформи» не мали реального підґрунтя, розповів депутат обласної ради від партії “Європейська Солідарність” Денис Ман.

“Депутати, котрі прийшли на сесію, побачили зачинені двері. У кулуарах почули, що голова ради Петров прийняв рішення скасувати своє розпорядження про скликання сесії ніяк це не мотивуючи. Відповідно до норм Закону і Регламенту, якщо голова не може виконувати свої повноваження, то їх виконує заступник.

Оскільки заступник також не з’явився на засідання, депутати, згідно норм Регламенту, обрали головуючого, затвердили Секретаріат і далі рухалися по питаннях порядку денному, який вчора погодила Президія обласної ради. Її засідання відбулося за участі голів постійних комісій, фракцій, під головуванням Олексія Петрова. Сьогодні його ні люди на вулиці не побачили, ні депутати у сесійній залі. Як на мене, це – невиконання посадовою особою своїх повноважень, що є доброю і правильною підставою для постановки питання про припинення повноважень такого посадовця.

Це питання і було поставлено в залі. 35 із 36-ти депутатів, присутніх в залі, проголосували за відставку О.Петрова з посади голови Закарпатської обласної ради. Один бюлетень виявився недійсним. Тож є підстави вважати, що це рішення є легітимним. Я не є юристом, але як людина котра працювала в апараті ради, готувала проект Регламенту, вважаю, що ми дотрималися всіх процедур, тож ця норма є правильною. Наступним кроком має бути обрання нового голови ради. Насправді не важливо, хто ним буде. Важливо, що ця обласна рада має розпочати діалог з питань роботи закладів медицини, освіти, культури, які турбують закарпатців, і займатись реальною роботою. В тому числі підготовкою бюджету на наступний рік”, – зазначає Ман.

Європейська Солідарність Закарпаття

Про Захід