Закарпатські новини Соціум

У Закарпатській ОДА розповіли, яка інформація про пацієнтів є персональною і конфіденційною

Як вже інформував «Про Захід», поліцією області перевіряється факт можливого розголошення лікарської таємниці медиками на Іршавщині.

Заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації, керівник Регіонального штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації – Ігор Шинкарюк повідомив, що Штабом в правоохоронні органи було направлено повідомлення про можливе розголошення відомостей конфіденційної інформації, яка становить лікарську таємницю. Стосовно ж самого факту розголошення, аби вини в цьому якоїсь конкретної людини, то його може встановлювати виключно суд, або слідчі органи.

«Наше завдання, як підрозділу, який здійснює ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації на території області, – це фіксація цих даних, отримання оперативної інформації і передача цієї інформації у відповідні слідчі органи.

Інформація, яка містить прізвище, ім’я, по-батькові, число, місяць, рік народження, місце проживання, діагноз, який встановлений лікарем, ПІБ лікаря, який встановив діагноз, оформлена відповідним документом, – це інформація, яка є персональною і конфіденційною. Розголошення такої інформації захищається законом. І ми, як представники державної влади, будемо робити все, аби забезпечити конфіденційність цих даних. Тому, що розголошення таких даних на територіях місць проживання цих людей, може призвести до неконтрольованих наслідків, паніки та іншого, що в подальшому призведе до залучення додаткових сил та засобів для їх локалізації і ліквідації. Яких зараз у нас, на жаль, і так обмаль. У зв’язку з цим, повідомлення направлене до правоохоронних органів», – відзначив Ігор Шинкарюк.

Наразі ці матеріали внесені до єдиного реєстру правопорушень в ГУНП області, проводиться перевірка, за результатами якої слідчим буде прийматися рішення щодо внесення цих даних до Єдиного державного реєстру.

«Ще раз хочу звернутися до всіх представників медичної галузі, зокрема лікарів, інформація щодо лікування і діагнозів ваших пацієнтів, і ви це чудово всі знаєте, є конфіденційною і такою, що становить лікарську таємницю. Розголошення цієї інформації призведе до вчинення злочину, і цим вже будуть займатися співробітники правоохоронних органів. Давайте зупинимо ці процеси, аби не відтягувати вас і сили Нацполіції для того, аби розслідувати ці факти. Ми обов’язково будемо на це реагувати”, – підкреслив очільник Штабу.

«Про Захід»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

26 − = 22