У Закарпатській обллікарні виконують складні операції військовим (Фото 18+)

Опубліковано:

В опіковому відділенні Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака продовжують успішно лікувати поранених військових, які потребують складних багатоетапних операцій із заміщення дефектів м’яких тканин васкуляризованими клаптями.

За словами, завідувача відділення Андрія Погоріляка, дефекти м’яких тканин та кісток є актуальною проблемою у наших поранених бійців. Без їх закриття та відновлення, нема можливості проводити наступні етапи оперативних втручань з відновлення кісток та збереження кінцівок.

Нещодавно медиками Закарпатської обласної клінічної лікарні, був прооперований молодий військовий, який отримав вогнепальне поранення гомілки з дефектом кістки та м’яких тканин на одному з напрямків фронту.

«Після евакуації в медзаклад військовослужбовцю виконали двоетапну операцію. Перша – заміщення дефектів м’яких тканин васкуляризованим суральним клаптем. Через три тижні, коли рани в бійця загоїлися, йому було проведено наступну операцію по заміщенню кісткового дефекту на гомілці. На Закарпатті, на жаль, мало спеціалістів, які займаються пластикою м’яких тканин. Хотілося б, щоб молоді хірурги навчалися і брали участь в цих процесах, бо через війну подібних випадків сьогодні дуже багато», – розповів Андрій Погоріляк.

Після успішних операцій, військовий проходить реабілітацію.

За словами лікаря, це найскладніші оперативні втручання, які потрібні більшості наших поранених військових.

Закарпатська обласна клінічна лікарня імені А.Новака

Про Захід