У Закарпатській обласній лікарні відбулася відкрита екскурсія (Фото)

Опубліковано:

У неділю, 27 серпня, ужгородці та гості міста долучилися до відкритої екскурсії територією Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака.

Розпочалася екскурсія традиційно біля міні-скульптурки Миколайчику на Театральній площі, де учасників зустрів Янош Мешко.

Учасники екскурсії дізналися також про будівництво нового хірургічного корпусу Закарпатської обласної лікарні та відомого хірурга Олександра Фединця, який упродовж двох десятиліть керував хірургічною клінікою медзакладу.

Перед входом до Закарпатської обласної лікарні він представив сьогоднішніх екскурсоводів – авторів книги «Документальна історія лікарні імені Андрія Новака в Ужгороді» – Йосипа Турака та директора медзакладу Юрія Яцину.

Екскурсія розпочалася біля пам’ятника фундатору лікарні – Андрію Новаку. Йосип Турак розповів про найважливіші віхи життя директора, який очолював заклад 54 роки.

У свою чергу Юрій Яцина розповів учасникам екскурсії про історію будівництва на території лікарні міжконфесійної каплиці Святого Йосифа , яка максимально повторює архітектуру своєї попередниці, зруйнованої у 1948 році.

Учасники екскурсії дізналися також про будівництво нового хірургічного корпусу Закарпатської обласної лікарні та відомого хірурга Олександра Фединця, який упродовж двох десятиліть керував хірургічною клінікою медзакладу.

Наступна зупинка – кабінет директора Закарпатської обласної клінічної лікарні Юрія Яцини. Юрій Юрійович презентував гостям унікальний фільм про Йосипа Бокшая, відзнятий у 1962 році у селі Новоселиця з Олександром Торбичем.

Дорогою до Музею лікарні, учасників екскурсії ознайомили з художніми розписами 1956 року, створеними митцями Шалвою Корідзе та Олександром Шпонтаком та відвідали в прес-центрі медзакладу виставку лікаря-труента Богдана Гавати.

Наостанок Йосип Турак розповів відвідувачам про історію експонатів Музею Закарпатської обласної клінічної лікарні, зокрема збережений кабінет Андрія Новака – меблі та письмовий стіл, за яким працював фундатор лікарні.

За словами Юрія Яцини, це вже друга відкрита екскурсія територією Закарпатської обласної лікарні, подібні заходи проводитимуться тут і в майбутньому.

Закарпатська обласна клінічна лікарня імені А.Новака

Про Захід