В опіковому відділенні Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака продовжують виконувати складні оперативні втручання зі збереження та відновлення функцій поранених кінцівок. Нещодавно виконали поетапну операцію українському військовослужбовцеві. Лікарі зберегли кінцівку захисника, врятувавши від ампутації перший палець його руки.
Військовий Валентин з Чернігова отримав осколкове поранення у березні 2025 року під Покровськом. Спочатку лікувався у Дніпрі, готуючи документи для виїзду на операцію до Німеччини, а потім два тижні лежав у лікарні Львова. У Закарпатську обласну клінічну лікарню поступив у квітні етапом евакуації.
За словами завідувача опікового відділення Андрія Погоріляка, у пацієнта була складна травма великого пальця і зап’ястку.
«У пацієнта була повна відсутність кісток першого пальця, запальний процес, відсутність тканин, ушкодження нервів, сухожилків та кісток зап’ястку. У 99% випадків за такої травми палець ампутують. Натомість, ми вирішили проводити поетапне лікування – спочатку органозберігаюча операція, під час якої припинили запальний процес, видаливши усі нежиттєздатні залишки кісток зап’ястку і пальця. Також відновили нерви і пошкоджені сухожилки. А для контуру нового пальця використали клапоть з передпліччя на судинній ніжці», – розповів Андрій Погоріляк.
Перший палець – це 50% функції кисті, що забезпечує захват, і він дуже важливий для кожної людини, – говорить колега Андрія Йосиповича Євгеній Петрус.
«Під час першого етапу ми демонтували апарат зовнішньої фіксації та замістили дефект першого пальця руки клаптем міжкісткової артерії. Після успішного приживлення клаптю, пацієнту встановили цементний спейсер, виконали теноліз та нейрографію серединного нерву. Наступним етапом стане заміщення спейсера кістковою автопластикою для відновлення функції захвату», – сказав лікар.
Закарпатська обласна лікарня