У віці 100 років помер видатний закарпатець

Опубліковано:

Про це повідомляє Державне підприємство “Виноградівське лісове господарство”.

Закарпатський край, європейська лісова наука сьогодні втратили видатного лісівника, надзвичайного життєлюба, патріота України і патріота Закарпаття, де він народився і виріс, Степана Михайловича Стойка. 14 березня адміністрація ДП “Виноградівський лісгосп” вітала його зі 100 річчям. Було приємно чути в телефоні його бадьорий, оптимістичний голос. Здавалося, він ще буде жити й жити у колі сімї, в місті Львові, де він ще цього року працював у науковому закладі. Щирі співчуття родині й близьким Степана Михайловича.

Він народився 14 березня 1920 р. у родині священика у гірському селі Кричево Тячівського району. У 1938 року закінчив Хустську гімназію. Працював учителем у с. Новоселиця. У 1938-1939 рр. був свідком історичних подій творення Карпатської України. У 1949 р. закінчив лісогосподарський факультет Львівського сільськогосподарського інституту за спеціальністю «Лісове господарство» й працював інженером Ужгородського лісгоспу. Упродовж 1952-1955 рр. навчався в аспірантурі в Інституті лісу АН УРСР і захистив кандидатську дисертацію «Діброви Закарпаття і шляхи підвищення їх продуктивності».

У 1969 р. С.М. Стойко захистив докторську дисертацію «Дубові ліси Карпатської гірської системи». а в 1980 р. йому присвоєно вчене звання професора. З 1974 по 2000 рр. був завідувачем відділу охорони природних екосистем в Інституті екології Карпат НАН України, пізніше – головним його науковим співробітником.

Степан Михайлович Стойко – Doctor honoris causa Зволенського технічного університету та Львівського університету безпеки життєдіяльності, дійсний член Лісівничої академії наук України, почесний член Українського ботанічного товариства та Наукового товариства імені Т. Шевченка, Почесний лісівник України, Почесний працівник заповідної справи України, Почесний член Асоціації карпатських національних парків, лауреат Державної премії в галузі науки й техніки.

С.М. Стойка удостоєно Золотої відзнаки Міністерства охорони середовища і природних ресурсів Польщі. У 1995 р. у Раді Європи в Страсбурзі його нагороджено фундацією Й.В. Гете Золотою медаллю Петера Й. Ленне. На ХІІ Конгресі міжнародної Асоціації «Космос і філософія» (Греція, 2001 р.) отримав почесний сертифікат. І це лише невелика частина міжнародних нагород, яких було удостоєно вченого.

Про Захід