Політика

У Верховній Раді розглянуть антиукраїнський законопроект Бужанського

Заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко попросив внести до порядку денного роботи парламенту законопроєкт щодо навчання українською мовою у закладах освіти, який відхилив комітет Верховної Ради:

“У нашої фракції є прохання законопроєкт 2362 щодо переходу російськомовних шкіл на українську мову його обов’язково включити в порядок денний цього тижня.

Він зараз трошки нижче посунувся на наступний тиждень, тобто на вересень, а у вересні це уже має відбуватися. Тут логіка чисто така по часу. 2362 просимо посунути на цей тиждень”.

Йдеться про законопроєкт № 2362 нардепа “Слуги народу” Максима Бужанського.

Нардепи “Євросолідарності” Андрій Парубій та Володимир В’ятрович закликають українців мобілізуватися біля стін парламенту 16 липня, тому що законопроєктом пропонується скасувати обов’язкове вивчення 80% предметів у школах українською мовою.

В’ятрович зазначив, що в разі прийняття закону, перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 буде скасовано.

Зокрема, Бужанський пропонує відмовитися від цієї норми, натомість пропонує, щоби “перелік навчальних предметів, що вивчаються державною мовою, визначався освітньою програмою закладу освіти з урахуванням особливостей мовного середовища”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46 − 45 =