У центрі Львова відреставрували історичну браму

Опубліковано:

У центрі Львова, у будинку №6 на вул. Томашівського, відреставрували соснову браму. Роботи виконували у межах міської Програми співфінансування відновлення цінних елементів в історичних будинках.

«Доволі не типово, що зовнішня брама історичного будинку була виготовлена із сосни. Двері із цієї деревини мають доволі «м’яке» полотно, тому за час експлуатації  брама зазнала значних пошкоджень. Дверна коробка була деформована, низ частково був відсутній, багато декоративних та функціональних елементів було втрачено. Все це ми відновлювали», – зазначив майстер-реставратор Павло Войтович.

Окрім комплексної реставрації брами, фахівці відремонтували збережений австрійський механічний замок та автентичні ручки. 

Загальна вартість реставраційних робіт склала 93 000 грн. 

стан брами після реставрації

«З цієї суми місто оплатило майже 65 000 грн, а решту – мешканці», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

До слова, у 2022 р. в історичній частині міста, у співпраці з мешканцями, відреставрували 29 брам. Відповідно до Програми співфінансування відновлення цінних елементів в історичних будинках, при реставрації брам 70% вартості робіт фінансується з міського бюджету, а 30% – сплачують мешканці.

Львівська міська рада: https://city-adm.lviv.ua/news/culture/architecture-and-historic-heritage/295232-u-budynku-u-tsentri-lvova-vidrestavruvaly-istorychnu-bramu

Про Захід