У центральній бібліотеці Мукачева презентували книгу Оксани Коваленко «Пастораль ХХІ» (Фото)

Опубліковано:

Про це йдеться на сторінці бібліотеки у мережі “Фейсбук”:

“Чергова літературна подія відбулася цими вихідними у творчому житті Мукачева – талановита мукачівка Оксана Коваленко презентувала у Мукачівській міській центральній бібліотеці ім. О.Духновича свою книгу «Пастораль ХХІ».

Захід зібрав чимало гостей у читальній залі бібліотеки – від друзів та рідних, до колег по перу та перших шанувальників її літературної творчості (адже у пані Оксани, яка є очільницею міського бард-клубу «Аквамарин», вже є чимало шанувальників музичної творчості). Близько двох годин гарної душевної розмови, перемежованої читанням уривків із презентованої книги та піснями, щирими словами вітань та побажань творчого розвитку, пройшли на одному подиху.

…За словами пані Оксани пише вона з дитинства, скільки себе пам’ятає. Працювала в газеті “Молодь Закарпаття”. Потім покинула це заняття, оскільки прислухалася до недоброзичливого відгуку. Але з часом почала публікуватись у соцмережі і з’явилися шанувальники. Назбирала матеріали і ось, вирішила цього разу прислухатися до рекомендації видати книжку.

Так от: якщо саме про книгу, то вона є, фактично, збіркою короткої прози – декілька оповідань, повістей, вражень, спостережень, роздумів, есе та спогадів. Книжка цінна художнім поданням документальних історій і подій, вражень від того, що відбувається в нашій державі та в нашому місті на сучасному етапі. Книжка про Мукачево, про мукачівців, про родинні справи, про буденність і свята, роздуми про політичну ситуацію простої людини, її біль, її сподівання, її тривоги.

Книга вже має чималу кількість шанувальників і розійшлася по світу. Один екземпляр наразі “гуляє” по Італії, один – по Португалії, один повезуть до Чехії, решта по Україні: Вінниця, Суми, Краматорськ, Київ, Берегово, Зпоріжжя, Дніпро, Ужгород… І це все означає, що, хто б і де не читав ці рядки – він читатиме про Мукачево, подумки гуляючи цими вулицями.

«Культура – єдине,що залишається після нас». (цитата Оксани Коваленко з оповіді «Багатогранність»).
Для тих, хто не мав змоги відвідати захід: авторка зробила гарний подарунок для міської бібліотеки – книгу з автографом «Пастораль ХХІ».

Про Захід