Новини Західної України

У Тернополі презентуватимуть результати моніторингу прозорості органів місцевого самоврядування

Громадянська мережа ОПОРА у Тернополі презентуватиме результати шостого вимірювання Індексу публічності органів місцевого самоврядування. Захід відбудеться 04 жовтня о 12.00 год в Українському Домі «Перемога» ( пресцентр, 2 поверх, бульвар Тараса Шевченка, 27, м. Тернопіль).

На пресконференції буде представлено рейтинг публічності 24 муніципалітетів України, а також окремих суб’єктів дослідження – міських голів, виконавчих органів та депутатів міських рад. Окрім цього, експерти проаналізують сильні та слабкі сторони діяльності кожного суб’єкта моніторингу й розкажуть, які зміни та нові практики сприяли підвищенню рівня публічності Тернополя у всеукраїнському рейтингу 2018 року.

Нагадаємо, що у попередні роки найвищі показники відкритості, прозорості та підзвітності демонстрували муніципалітети Івано-Франківська, Києва, Луцька та Вінниці. За підсумками вимірювання Індексу публічності 2017 року Тернопіль належав до категорії міст із задовільним рівнем публічності, у 2016 та 2015 роках – із низьким. Чи є ще в Україні непублічні муніципалітети, чи прогресують міста-лідери та яке місце у рейтингу цьогоріч визначено Тернополю, – розповімо під час пресконференції.

Спікери заходу:

Ольга Галушка, координаторка вимірювання Індексу публічності у Тернополі;

Марія Домська, дослідниця вимірювання Індексу публічності.

Довідково: Індекс публічності – це загальнонаціональна кампанія моніторингу прозорості, відкритості та підзвітності діяльності органів та посадових осіб  місцевого самоврядування. Об’єктом моніторингу є міські ради в обласних центрах України. У 2018 році вимірювання здійснювалося також у тимчасово перенесених обласних центрах Донецької та Луганської областей.

Проект реалізовується уже шостий рік поспіль й має на меті оцінити, наскільки публічно приймаються рішення і втілюється в життя політика муніципалітетів, і яким є внесок основних суб’єктів місцевого самоврядування – міського голови, депутатів та виконавчих органів – в цей процес. Система показників Індексу публічності розроблена на основі положень українського законодавства та міжнародних стандартів у сфері публічності муніципальної влади. Результатом проведеної кампанії є публікація щорічного всеукраїнського дослідження – «Індекс публічності місцевого самоврядування 2018». З результатами минулорічних вимірювань можна ознайомитися на сайті  https://publicityindex.org/en/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 4 = 3