У Тернополі лікарі вперше видалили пухлину серця методом аутотрансплантації (Відео)

Опубліковано:

Лікарі Тернопільської обласної клінічної лікарні вперше в Україні видалили злоякісну пухлину серця методом аутотрансплантації.

Кардіохірург, завідувач відділення кардіохірургії та трансплантології Тернопільської обласної клінічної лікарні Володимир Мороз розповів, що для цього вони вийняли серце з грудної клітки пацієнта, видалили частини пухлини, які залишилися у грудній клітці, сформували нову задню стінку лівого передсердя з бичачого перикарда, вшивши в нього всі легеневі вени. Це був лише перший етап операції.

На другому етапі видалили вражений саркомою мітральний клапан серця і частину лівого передсердя. Після цього відновили геометрію лівого передсердя та встановили новий мітральний клапан.

Операція тривала близько 13 годин. Допоки лікарі видаляли пухлину, життя пацієнта забезпечував апарат штучного кровообігу.

Пацієнт – 45-річний військовослужбовець. Він отримав поранення на фронті і пережив до цього складні операції, зокрема, високу ампутацію ноги.

Лікарі вивчали літературу, переглядали відео і досліджували інформацію, яка є наявна щодо цієї патології, в закордонних джерелах.

Післяопераційний період був складним. Як зазначив Володимир Мороз, команда закладу робила все можливе і неможливе, аби допомогти пацієнту. Відео – тут.

Тернопільська ОВА

Про Захід