У січні не проведено заплановані видатки за 51 бюджетною програмою на 1,7 млрд грн – Пацкан

Опубліковано:

Попри перевиконання плану доходів за січень, видатки загального фонду державного бюджету менші плану на 21,6 млрд грн (24,6%). Зокрема, не виконаний план видатків за програмами МОЗ, Мінсоцполітики, Міноборони.  Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, коментуючи виконання Державного бюджету України за січень 2022 року.

Він зауважив, що загалом видатки загального фонду проведені у сумі 66,4 млрд грн.

«Зокрема, менші плану на січень видатки за бюджетними програмами Міністерства охорони здоров’я – на 9,8 млрд грн (74%), із них на реалізацію програм державних гарантій медичного обслуговування населення – на 9,4 млрд грн (77%)», – зазначив Валерій Пацкан.

Також не виконаний план видатків Міноборони – на 1,8 млрд грн (24%). Із них на забезпечення діяльності Збройних Сил України, підготовку кадрів і військ, медзабезпечення особового складу, ветеранів військової служби та членів їхніх сімей, ветеранів війни – 1,7 млрд грн (24%).

Крім цього, не виконаний план видатків на 2,9 млрд грн (32%) за програмою Міністерства соціальної політики України. З них на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі – на 1,5 млрд грн (50%), виплату деяких видів допомоги, компенсацій, грошового забезпечення й оплату послуг окремим категоріям населення – на 1,2 млрд грн (23%).

«Не здійснювалися заплановані на січень за 51 бюджетною програмою 19-ти головних розпорядників видатки загального фонду на суму 1,7 млрд грн. Зокрема, йдеться про такі важливі програми як проведення вакцинації населення від COVID-19 (867 млн грн), надання допомоги в рамках Програми «єПідтримка» (272 млн грн), надання фінансової  підтримки сільгосптоваровиробникам (44 млн грн), надання допомоги Фонду соціального страхування України для страхових виплат медпрацівникам внаслідок захворювання на COVID-19 (21 млн грн)», – наголосив Голова Рахункової палати.

Він також зауважив, що Державна казначейська служба України в січні надала за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку 10,7 млрд грн позик на покриття тимчасових касових розривів Пенсійного фонду для виплати пенсій і допомоги. Станом на 1 лютого не повернуті 6,4 млрд грн.

Валерій Пацкан додав, що доходи загального фонду державного бюджету становили 78 млрд грн, що на 9,1 млрд грн (13%) більше плану на січень.

Від державних запозичень отримали 11 млрд грн, що на 76% менше плану на січень. Зокрема від державних внутрішніх запозичень – 10,8 млрд грн (на 6 млрд грн, або 37%, менше плану); Міжнародного банку реконструкції та розвитку – 99 млн грн (на 28,5 млрд грн, або 99,7% менше плану). Водночас план надходжень від приватизації державного майна за перший місяць 2022 року перевиконали на 103 млн грн (56%). 

Пресслужба Рахункової палати України

Про Захід