Останні новини Регіональні Новини Соціум

У Середнянської дитячої школи мистецтв зміниться засновник

2 грудня цього року сорок четверта (позачергова) сесія Ужгородської районної ради третього скликання прийняла рішення № 759 «Про ліквідацію Середнянської дитячої школи мистецтв», разом з рішеннями про ліквідацію інших закладів і установ, які раніше фінансувалися з бюджету районної ради і фінансування яких з 1 січня 2020 року з бюджету районної ради є неможливим, ці заклади та установи переходять на утримання територіальних громад. У районній раді пояснюють, що ліквідація як спосіб припинення юридичної особи обрана з огляду на те, що станом на сьогодні проведено лише установчу сесію Середнянської ОТГ. Таким чином рішення про створення закладу, затвердження статуту/положення/бюджету не розглядалося, інформує пресцентр ОДА.

Пунктом 5 статті 4 Закону України “Про добровільне об’єднання громад” встановлено, що якість та доступність публічних послуг, що надаються в об’єднаній територіальній громаді, не можуть бути нижчими, ніж до об’єднання.

Середнянська ТГ на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» є правонаступником усього майна, прав та обов’язків розформованої територіальної громади.

Середнянська дитяча школа мистецтв віднесена до базової мережі необхідної для дотримання прав громадян у сфері культури відповідно до п.1 ст.1 Закону України  “Про культуру” та Стандарту «Забезпечення потреб громадян у початковій мистецькій освіті».

Установчі документи мистецької школи мають бути приведені у відповідність до вимог Закону України «Про освіту»: школа має бути орієнтована на споживачів освітніх послуг (дітей, батьків), на якість послуг, мати фінансову автономію, оновлений порядок встановлення плати за навчання, затверджений фінансовий план тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

67 + = 70