У селі Щасливе зустріли Вифлеємський вогон

Опубліковано:

З найкращими побажаннями «Щасливого Різдва» у селі Щасливе на третій Адвент зустріли пластунів, які привезли Вифлеємський вогонь.

У селі Щасливе, в 340-річному дерев’яному храмі Св. Михайла, що збудований у 1682 році та реконструйований у 2023 році, відбувся святковий молебень для місцевої громади та за наше українське воїнство і перемогу України! Семінаристи колядували, скаути поділилися різдвяним Вифлеємським вогнем з жителями Щасливого.

І власне, із затишного гірського села в Закарпатті полинуло вітання до різдвяно-новорічних свят в Україні, адже привітання «Щасливого Різдва» однокоріневе із селом Щасливе.

РІЗДВЯНИЙ КАЛЕНДАР ЗАКАРПАТТЯ 2024-2025

15.12 – третій Адвент
22.12 – четвертий Адвент
24.12 – Різдвяна ніч
25.12 – Різдво Христове
27.12 – Св.Стефана
31.12 – Сільвестр
1.01 – Св.Василя або Новий рік
6.01 – Богоявлення або день Трьох королів

15 грудня – срібний або бузиновий Адвент. Запалюють червону або рожеву свічку – свічку Пастухів-вівчарів. У третю неділю Адвенту запалюють перші дві свічки і приєднують третю свічку — Свічку Пастухів-вівчарів. Свічка Пастирів означає пришестя Спасителя в серця через віру в Його святе Слово. Як пастухи побачили Спасителя на власні очі й увірували, так і ми бачимо Його очима віри. Свічка також символізує те, як ми ділимося своєю вірою в Христа, подібно до пастухів, які розповідали про Христа всім зустрічним. У західних християнських країнах кольором Адвенту вважають фіолетовий (ліловий, пурпуровий), в таких відтінках зазвичай виконані декорування в церквах і навколо церков, а також вбрання священнослужителів. Будинки жителів також витримані в спокійних відтінках фіолетового кольору. А в третю неділю Адвенту допускаються прикраси рожевого кольору. Рожевою може бути і Свічка Вівчарів.

Ужгородський прес-клуб

Про Захід