У Рівному судитимуть шахрая-рецидивіста

Опубліковано:

Прокурор Рівненської окружної прокуратури скерував до суду обвинувальний акт відносно засудженого, який під час відбування покарання налагодив шахрайську схему заробітку (ч. 2 ст. 190 КК України). 

У ході слідства встановлено, що з червня до жовтня 2023 року, обвинувачений, відбуваючи у виправному центрі на Рівненщині покарання за шахрайство, з мобільного телефону через соцмережу Facebook та платформу OLX створював неправдиві оголошення про здачу в оренду квартир, видаючи їх за свою власність.

Коли йому дзвонили потенційні «орендарі» – чоловік  просив завдаток для бронювання та показу житла, а в обумовлений час зустрічі розповідав про те, що їхав до клієнтів і зламалася машина. Під цим приводом просив скинути ще грошей, а потім просто блокував номери потерпілих. 

Правоохоронці під час досудового розслідування встановили 44 потерпілих від шахрайських дій обвинуваченого, половина з них – військовослужбовці. 

Обвинувальний акт скеровано до Рівненського районного суду. Обвинувачений свою вину визнає і переконує, що розкаюється.

Досудове розслідування проводили слідчі ВП № 1 СВ Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області.

Вкотре закликаємо бути обачними при проведенні фінансових операцій онлайн з незнайомими людьми та перевіряти можливість надання послуг чи отримання товару до перерахунку коштів.

Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років.

Примітка: відповідно до ст. 62 КонституціїУкраїни, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути підданакримінальному  покаранню, доки її вину не буде доведено у законному порядку і встановленообвинувальним вироком суду.

За матеріалами Рівненської окружної прокуратури

Про Захід