У Рівненському зоопарку за тваринами доглядає і переселенець із Харкова

Опубліковано:

Андрій Гапченко переїхав в Рівне у квітні, до цього працював науковим співробітником у «Фельдман Екопарк», який знаходиться у Харківській області. Коли почалася повномасштабна війна – рятував тварин. Разом з колегами більшість звірів вивезли на резервну базу в Харкові, а також в «Екопарк Ковалівка», що на Полтавщині. Звідти відправляли тварин до інших зоопарків країни, де їх могли прийняти.

Так частина звірів поїхала в Рівне. Андрій вже 25 років товаришує із колективом Рівненського зоопарку, тому був впевнений, що внутрішньо переміщеним тваринам тут буде добре. А директор Олег Павлюк запропонував Андрію роботу, адже якраз була вакантна посада наукового співробітника зоопарку. Чоловік, звісно, погодився.

«Усі звірі, яких доставили до Рівненського зоопарку, проходять адаптацію. Когось потрібно лікувати. Деяких, на жаль, врятувати не вдалося. Їх вивозили під обстрілами, тож повну гігієну забезпечити не могли», – розповідає переселенець Андрій Гапченко.

Коли чоловік почав працювати в Рівненському зоопарку, то став проводити екскурсії для переселенців. Щоправда, спочатку російською мовою. А зараз від такої практики відмовляється – хоче розповідати про тварин українською. Тому вдосконалює мову.

А ще разом із колегами він готується до відзначення ювілею закладу. Адже 4 серпня зоопарку виповнюється 40 років. На жаль, святкувати будуть не галасливо, як би хотілося усьому колективу. Проведуть круглий стіл «Зоопарки під час війни», а також робочу конференцію, на яку приїдуть з різних куточків нашої країни.

До 40-річчя Рівненського зоопарку планують відкрити форт для 20 єнотів-переселенців, де будуть розміщені стенди з інформацією про те, чому не можна тримати цих тварин вдома та чому не варто випускати їх у дику природу. Також готують екзотаріум Південної Азії та ландшафтний тераріум амфібій фауни нашої країни – аналогів якому в Україні немає.

Нагадаємо, що Рівненський зоопарк прийняв чимало тварин з регіонів, які постраждали внаслідок бойових дій. З «Фельдман Екопарк» привезли альпака, гібонів, капуцинів, дикобразів та різні птахів. Також 12-місячних мавп, фазанів, єнотів, тхорів і навіть рептилії та амфібії із приватних колекцій.🐴

Про Захід