Налагодження співпраці та об’єднання ресурсів для ефективної допомоги ветеранам війни – тема, яку обговорили представники поліції, соціальних служб, центру зайнятості, рятувальники та військові під час круглого столу, організованого в Головному управлінні Національної поліції Тернопільщини.
Під час заходу презентували роботу ветеранського простору «Незламні духом», який створений на базі поліції для об’єднання, підтримки та допомоги тим, хто пройшов крізь пекло війни.
За словами начальника ГУНП в Тернопільській області Сергія Зюбаненка, мета ветеранського простору – надання всебічної підтримки всім ветеранам війни, допомога у їх соціалізації та адаптації.
Координувати роботу простору «Незламні духом» буде провідний консультант з питань ветеранів ГУНП в Тернопільській області Руслан Пелехатий. У минулому – він боєць Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють». Пройшов найгарячіші напрямки фронту на Донеччині, де отримав важке поранення, що призвело до ампутації нижньої кінцівки. Тому, як ніхто інший, він розуміє потреби та труднощі, з якими стикаються люди, які повертаються із зони бойових дій.
Окрім психологічної, соціальної, юридичної, інформаційної підтримки, пріоритетне завдання «Ветеранського простору» — це працевлаштування ветеранів війни, зокрема з інвалідністю, не лише в підрозділах системи МВС, а й в інших сферах. Сьогодні в поліції Тернопільщини серед цивільного персоналу працює 12 осіб з інвалідністю, серед яких троє — ветерани війни.
Учасники круглого столу обговорили спектр підтримки, яку надає кожна державна структура ветеранам та їхнім родинам, та зійшлися на тому, що важливо створити так звану інтерактивну карту з інформацією про всі доступні послуги для них. Зокрема, пільги, компенсації, медичне та соціальне забезпечення тощо.
Вагому підтримку в реалізації проєкту ветеранський простір «Незламні духом» надає громадське формування «Капеланський патруль». Вони організовують різні заходи для захисників та підтримують їхні родини.
Учасники круглого столу обмінялися контактами для кращої комунікації та залучення якомога більше професійних ресурсів для швидкого вирішення проблем, з якими стикаються люди, які втратили здоров’я на війні.
Відділ комунікації поліції Тернопільської області