У першому півріччі 2022 року Закарпатська митниця видала понад 4 тисячі сертифікатів EUR.1

Опубліковано:

Упродовж січня-червня 2022 року Закарпатська митниця видала суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності 4108 сертифікатів форми EUR.1 на товари, що експортувалися до країн Європейського Союзу, ЄАВТ, Великобританії а Ізраїлю. У попередньому 2021 році за аналогічний період видано 2519 сертифікатів.   

Здебільшого експортери зверталися за отриманням сертифікатів EUR.1 на готові вироби, виготовлені з давальницької сировини (продукція машинобудівної, автомобільної, швейної та хімічної галузей),  продовольчі консервовані товари, рослинна продукція, вирощена на території України, промислові товари та вироби з деревини.

Найбільше сертифікатів оформлено до наступних країн: Угорщини – 902, Словацької Республіки – 678, Німеччини – 405, Австрії – 393, Румунії – 316, Італії – 305, Чеської Республіки – 304, Польщі – 250. 

Також країнами-партнерами українських експортерів товарів є Бельгія, Болгарія, Великобританія, Данія, Естонія, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, Латвія, Литва, Нідерланди, Словенія, Фінляндія, Франція, Хорватія, Швейцарія. 

Послугами оформлення сертифікатів EUR.1 на експорт продукції у 2022 році скористалися 331 суб’єкт ЗЕД. 

Крім того, в зоні діяльності Закарпатської митниці зареєстровано 17 експортерів, що отримали статус уповноваженого експортера з правом самостійно декларувати преференційне походження власної продукції з 29 товарних позицій згідно УКТ ЗЕД, якими впродовж перших 6 місяців п.р.  оформлено 744 експортних поставок продукції до країн Євросоюзу.

Пресслужба Закарпатської митниці 

Про Захід