У Мукачеві закрили театральний сезон виставою «Оскар та рожева пані» (Фото)

Опубліковано:

У Мукачівському драматичному театрі з аншлагом пройшла прем’єра іронічної драми «Оскар та рожева пані» за мотивами всесвітньо відомого роману сучасного французського драматурга Еріка-Еммануеля Шмітта у поставці народного артиста України Лева Сомовим (м.Київ).

Світла і, водночас, трагічна вистава викликала у глядачів як щирий сміх так і невимовний сум, сльози і розпач та усвідомлення того, яке прекрасне життя, у всіх його проявах, навіть у хворобі.

За сюжетом невиліковно хворий хлопчик Оскар проводить свої останні дні в лікарняній палаті. Він розлючений і безпорадний. Єдина людина, з якою він починає спілкування — Рожева Пані — доглядальниця за безнадійно хворими пацієнтами, пропонує Оскарові гру, за правилами якої кожен прожитий день прирівнюється до 10 років життя, і за підсумками кожного Оскар пише лист Богу, ніби підбиваючи підсумки пережитого.

«Щоразу як ти віритимеш у нього, його існування ставатиме вірогіднішим. Якщо будеш наполегливим, він почне існувати у всій повноті. І творитиме для тебе добро», – запевнила хлопчика Рожева Пані.

Таким чином, Оскар зміг відчути і безтурботне дитинство, і бентежну юність, і зрілість, з одруженням, дорослими проблемами та кризою середнього віку, і неминучу старість.

Це зворушлива вистава про віру, якої потребують усі, навіть якщо не усвідомлюють цього.

Виставою закрито театральний сезон Мукачівського драматичного театру. Театр йде на канікули, щоб вже у вересні знову зустрітись з глядачем!

Мукачівська міська рада

Про Захід