Відео Події

У Мукачеві привозять протоколи у відкритих пакетах, деякі ДВК, ймовірно, вносять до протоколів неправомірні зміни (Відео)

На ОВК №69 (центр – Мукачево) спостерігачка ОПОРИ зафіксувала членкинь дільничної виборчої комісії, які дописували щось у протоколі вже під час перебування на ОВК. Після питання спостерігачки, що саме вони роблять, членкиня ДВК відштовхнула спостерігачку ОПОРИ.

Із відео, яке надала спостерігачка видно, як члени ДВК щось виправляють у протоколі, а після питання спостерігачки, відкладають його у торбу та йдуть геть. За словами представниці ОПОРИ, на цю окружну виборчі комісію деякі ДВК привозять протоколи у розпакованих пакетах.

В окружній виборчій комісії №69 на ймовірне порушення Закону не реагують.

Спостерігачі ОПОРИ готують звернення до поліції про згаданий інцидент.

Відповідно до частини 4 статті 93 Закону України «Про вибори народних депутатів» під час транспортування виборчої документації печатка дільничної виборчої комісії зберігається у сейфі (металевій шафі) у приміщенні дільничної виборчої комісії.

Згідно з частиною 7 статті 91 Закону України «Про вибори народних депутатів» забороняється заповнення протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі олівцем, а також внесення до них без відповідного рішення дільничної виборчої комісії будь-яких виправлень.

Відповідно до ч. 2 ст. 158 Кримінального кодексу України підробка або незаконне виготовлення, використання або зберігання незаконно виготовлених чи підроблених виборчих документів (виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, про підсумки голосування на виборах чи референдумі, про результати виборів або референдуму та інших документів, які відповідно до законодавства відносяться до виборчих документів) – караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.

Згідно з частиною 1 статті 93 Закону України “Про вибори народних депутатів”, транспортування виборчих документів, зазначених у частині дванадцятій статті 91цього Закону, здійснюється членами дільничної виборчої комісії звичайної або спеціальної виборчої дільниці (крім спеціальних виборчих дільниць, утворених на суднах, що перебувають у день голосування у плаванні під Державним Прапором України, на полярній станції України) – представниками чотирьох різних партій, кандидатів у депутати, а саме: головою та заступником голови дільничної виборчої комісії та двома членами цієї виборчої комісії – представниками двох інших партій, кандидатів у депутати, які набрали найбільшу кількість голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі. Їх обов’язково супроводжує поліцейський, який повинен забезпечити охорону при транспортуванні. За своїм бажанням інші члени дільничної виборчої комісії, кандидати у депутати, їх довірені особи, уповноважені особи партій, офіційні спостерігачі можуть супроводжувати транспортування документів. Супроводження транспортування виборчих документів іншими особами забороняється.

Відповідно до частини 2 статті 93 цього ж Закону, під час транспортування виборчих документів забороняється розпечатувати пакети з виборчими бюлетенями та іншою виборчою документацією.

ОПОРА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

36 − 26 =