Культура Останні новини Регіональні Новини

У Мукачеві презентували новий культурний проєкт “Реміснича мануфактура “Паланок” (Фото)

Сьогодні у лицарській залі Мукачівського історичного музею пройшла презентація нового культурного проєкту “Реміснича мануфактура “Паланок”, аналогів якому немає в Україні. Зазначимо, що на втілення даного проєкту, що реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм. Регіони» Українського культурного фонду, виділено близько 600 тисяч гривень, левову частку виділив Український культурний фонд, більше 100 тисяч гривень — Мукачівський історичний музей.

Проєкт презентували: координатор проєкту, директор Мукачівського історичного музею Михайло Белеканич; менеджер проєкту, керівниця Мукачівського туристично-інформаційного центру Беата Столяренко, консультант з місцевого економічного розвитку Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України Євген Лукша та начальник відділу культури Мукачівської міської ради Ірина Калій.

Коли і як виникла ідея, участь у грантовій програмі, етапи реалізації та бачення в майбутньому Ремісничої мануфактури у замку “Паланок” ознайомив присутніх директор музею Михайло Белеканич. Про те, які цікавинки представляє проєкт та як зуміли переформатуватись в умовах карантину, про залучення до співпраці ремісників та екскурсоводів, а також активна участь саме відвідувачів старовинного замку, які приймають участь у квестах та майстер-класах безкоштовно (оплата здійснюється тільки за вхідний квиток на територію музею) вела мову менеджер проекту Беата Столяренко. Євген Лукша, консультант з місцевого економічного розвитку Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України зазначив, що у “Ремісничої мануфактури “Паланок” гарне майбутнє, адже для розвитку і активного життя проєкту відведено на території музею ремісниче містечко з майстернями, відкритими площадками, зонами відпочинку. За словами Ірини Калій, начальниці відділу культури Мукачівської міської ради міська влада не тільки вітає нові креативні ідеї і проєкти, націлені на покращення туристичного потенціалу міста, але й сприятиме у їх реалізації.
Також учасники зустрічі мали гарну нагоду оглянути територію, відведену під ремісниче містечко, а також ремісничі майстерні, які вже днями відкриють свої двері для ремісників та всіх, хто захоче спробувати виготовити щось власними руками та придбати вже готову продукцію, інформує Мукачівська міська рада.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 + = 24