У Львові зупинили заміну автентичних вікон на металопластикові у будинку-пам’ятці архітектури

Опубліковано:

Сьогодні управління охорони історичного середовища ЛМР зупинило самовільні роботи з заміни автентичних дерев’яних вікон на металопластикові у будинку-пам’ятці архітектури місцевого значення, що на вул. Кирила і Мефодія, 6. За цією адресою розташований хімічний факультет ЛНУ ім.І.Франка.

Як зазначила начальниця управління Лілія Онищенко, на момент виявлення робіт у пам’ятці вже демонтували 3 великі автентичні вікна та кілька менших. «Роботи ми зупинили. Але, ці вікна вже, на жаль, втрачені. Як зазначили у ректораті університету, заміна вікон – неузгоджена з ними ініціатива керівництва хімічного факультету. І запевнили, що замість демонтованих встановлять нові дерев’яні вікна, виготовлені за зразком оригінальних. Однак, це уже буде не автентика. Сподіваємось, що отримаємо від університету відповідний гарантійний лист, бо поки це усна обіцянка», – зазначила Лілія Онищенко.

Будинок № 6 на вул. Кирила і Мефодія – пам’ятка архітектури місцевого значення.  Збудований 1892 року за проєктом віденського архітектора Різорі, добудований 1911 року архітекторами Григорієм Пежанським за участю архітектора Йозефа Браунзайса.

Львівська міська рада: https://city-adm.lviv.ua/news/culture/architecture-and-historic-heritage/293868-u-lvovi-zupynyly-zaminu-avtentychnykh-vikon-na-metaloplastykovi-u-budynku-pamiattsi-arkhitektury

Про Захід