У Львові з охоронних дошок на пам’ятках культурної спадщини зникне радянський напис

Опубліковано:

У Львові з охоронних дощок старого зразка, що розміщені на пам’ятках культурної спадщини, зникне напис «Українська Радянська Соціалістична Республіка». Зараз у місті випробовують методику усунення цих написів. Про це розповіли в управлінні охорони історичного середовища ЛМР.

«Чавунні охоронні дошки старого зразка, що розміщені на пам’ятках культурної спадщини, не доцільно демонтовувати, оскільки вони міцні і належно ознаковують статус будинку. Їх стилістика опрацьована у 1970-х роках на основі шрифтів та орнаментів, які розробив видатний український графік Георгій Нарбут. Єдиним написом, що підлягає декомунізації, є напис «Українська Радянська Соціалістична Республіка». Зараз випробовуємо методику усунення цих написів і приймемо кінцеве рішення», – зазначили в управлінні охорони історичного середовища ЛМР.

Водночас, демонтаж таких таблиць можливий у тих випадках, де на будівлях-пам’ятках вже встановлені охоронні дошки нового зразка, відповідно до «Порядку встановлення та утримання охоронних дощок та охоронних знаків на нерухомих пам’ятках».

Як зауважила керуюча справами виконкому міськради Наталія Алєксєєва, у Львові ще є близько 50 охоронних дощок з радянськими написами, які слід усунути.

Львівська міська рада

Про Захід