У Львові видали фотоальбом про архітектуру міжвоєнного модернізму

Опубліковано:

«Бюро спадщини» видало унікальний фотоальбом «Львів: Архітектура міжвоєнного модернізму». Зробили це у партнерстві із управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради та Інститутом архітектури НУ «Львівська політехніка», в рамках проєкту «100 років модернізму у Львові».

Фотоальбом складається із чотирьох тематичних розділів. Це розділи про громадські будівлі Львова міжвоєнного модернізму, багатоквартирні житлові будинки, окремо зроблений огляд вулиць та колоній з архітектурою цього часу та яскрава підбірка світлин міських вілл.

«Ми вперше в одному виданні зібрали всі знакові будівлі модернізму у Львові: загалом це понад 400 фотографій будинків – ми не оминули увагою жодної вулиці. Це дуже важливо, адже на перший погляд, ці будинки наче і нові, а насправді, їм по сто років – кожна з них тепер має історичну цінність», – розповів Павло Богайчик, директор  ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища.

Ілюстрований фотоальбом світлинами відомої дослідниці модернізму Мирослави Ляхович, авторки першого інформаційного порталу про малодосліджену архітектуру міжвоєнного модернізму у Львові.

Нагадаємо, в рамках проєкту «100 років модернізму у Львові» розробили інформаційний довідник «Львівський модернізм», який призначений насамперед для мешканців міста та власників приміщень у будівлях, побудованих у міжвоєнне двадцятиліття. Також фахівці видали путівник «Шлях львівського модернізму». А ще встановили інформаційні таблиці на фасадах 30-ти історичних будівель Львова побудованих у міжвоєнний період. Це історичні будівлі, які розташовані на території історичного ареалу міста.

Проєкт «100 років модернізму у Львові» є переможцем конкурсу «Фокус на культуру 2020-2021». Він покликаний сприяти популяризації і збереженню культурної спадщини Львова, що сформувалася у міжвоєнний період.

Львівська міська рада

Про Захід