У Львові вперше провели трансплантацію стовбурових клітин

Опубліковано:

Трансплантацію стовбурових клітин пацієнту з серцевою недостатністю методом Putting Stem Cell to epicardium було вперше проведено в Західній Україні в нашому Першому медоб ’єднанні Львова Зробити це нам допоміг французький кардіохірург Філіп Менаше. ✔️69-річний мешканець Тернопільської області останні два роки скаржився на задишку, болі в ділянці серця та набряки нижніх кінцівок. Провівши обстеження наші спеціалісти Центру серця та судин встановили діагноз: ішемічна хвороба серця, багатосудинне ураження коронарних артерій та недостатність аортального клапана важкого ступеня. Єдиним виходом для порятунку життя було хірургічне втручання.Спеціалісти нашого Центру серця та судин відділення кардіохірургії та трансплантації серця провели шунтування коронарних артерій та протезування аортального клапана. А з метою пришвидшення регенерації серцевого м’яза хворому додатково застосували новітню методику Putting Stem Cell to epicardium: імплантували стовбурові клітини за допомогою спеціального біо-матрикса з активаторами їхнього росту. Цю частину операції допоміг провести Філіп Менаше.

Самі ж клітини було взято з кісткового мозку грудини пацієнта. Усе пройшло успішно. Пацієнт почувається добре.

Професор Філіп Менаше — кардіохірург, один з небагатьох, хто почав досліджувати клітинну терапію для лікування серцевої недостатності. Зараз він є професором торакальної та серцево-судинної хірургії в Університеті Паризького Декарта, керівником відділення хірургії серцевої недостатності Hôpital Europeen Georges Pompidou та директором лабораторії INSERM, яка займається клітинною терапією серцево-судинних захворювань.Дякуємо Філіпу та нашій команді Центру серця та судин, а саме: Роману Домашичу, завідувачу видділення кардіохірургії та трансплантації серця, кардіохірургам Ігор Гуменний та Віктор Титюк , лікарю-анестезіологу Юлії Пирог, анестезистці Лілії Кузьмак та медичній сестрі Юлії Берчун за командну роботу та впровадження сучасних методів лікування пацієнтів з серцевою недостатністю.

Також професор прочитав лекцію для наших лікарів про досвід трансплантації стовбурових клітин за новітнім методом.Дякуємо, Філіпу Менаше за підтримку українців в такий важкий час!

Про Захід