Здоров'я Новини Західної України

У Львові військові кардіохірурги вперше в Україні провели аутотрансплантацію серця

Лікарі-кардіохірурги Військово-медичного клінічного центру Західного регіону вперше в Україні провели унікальну операцію на серці 65-річної пацієнтки.

Суть оперативного втручання полягала в тому, що для проведення протезування аортального та мітрального клапанів та пластичної хірургічної корекції враженого лівого передсердя, серце було вилучено з людини і упродовж трьох годин у буквальному сенсі знаходилося в руках наших військових хірургів.

“Особливість цієї операції в тому, що іншого шляху лікування, ніж вилучити серце з людини, не було, а без швидких та неординарних рішень і рішучих високопрофесійних дій операційної бригади під час оперативного втручання — не було шансів на життя у пацієнтки. То ж вибір був невеликий — розповідає лікар-кардіохірург вищої категорії — ординатор клініки хірургії серця та магістральних судин Центру, працівник Збройних Сил України Володимир Мороз. — Проведене оперативне втручання передбачає техніку трансплантації серця, а також техніки ще кількох складних кардіохірургічних операцій”.

Іншими словами, хірурги видалили серце з грудної клітки, після чого запротезували два клапани та зробили пластичну операцію хворого передсердя, зменшивши його фактично вдесятеро, у порівнянні з враженою ділянкою до оперативного втручання. Ще вони зробили цілу низку хірургічних процедур у грудній клітці пацієнтки, що дозволило успішно повернути серце на місце.

Таку операцію у нашій державі було проведено вперше. На сьогодні стан пацієнтки Галини Степанівни стабільний і вона швидко одужує. І хоч минуло лише кілька днів від проведення складної операції на серці, жінка впевнено, під наглядом лікарів, крокує коридорами відділення.

Тарас Грень. Інформагентство АрміяInform

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

60 − = 59