У Львові відновили двері-віяло на вул. І. Франка

Опубліковано:

В центрі Львова відновили ще одну історичну браму. Так, майстри відреставрували внутрішні двері в будинку на вулиці І. Франка, 37. Майстри замінили пошкоджені ділянки дерев’яних полотен, встановили завіси та нові латунні ручки. А ще – відреставрували красиве дерев’яне обрамлення дверей.

після реставрації
після реставрації 
до реставрації
до реставрації 

«Двері виготовлені із сосни, а цей матеріал належить до «м’яких» порід дерев. Так звані двері-віяло мають систему відкривання, яка дозволяє відчинять їх як всередину, так і назовні. Через цю особливість дверні полотна були сильно понищені та деформовані», – розповідає відповідальний за виконання реставраційних робіт Любомир Чабан.

Браму розчистили від пізніших нашарувань темно-коричневої фарби та повернули їй покриття із проявленням природної текстури дерева, яким вони були покриті початково.

«Загальна вартість робіт – близько 40 600 грн. З цієї суми місто оплатило 70%, відтак внесок мешканців склав близько 12 000 грн», – зазначив директор  ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Нагадаємо, напередодні фахівці працювали над вхідною брамою у цьому ж будинку.

Загалом, з 2018 року, у межах Програми співфінансування, яка має на меті допомогти мешканцям у реставрації цінних елементів історичних будинків, у Львові відновили 170 брам.

Львівська міська рада

Про Захід