У Львові стартував проєкт про історію міста та регіону, гастрономію та міські легенди

Опубліковано:

Під час карантину кількість туристів до Львова об’єктивно зменшилася. З метою промоції Львова, як туристичного міста з багатою гастрономічною культурою та історією, львівський історик, доктор історичних наук та один з найвідоміших гідів Львова, дослідник кухні загалом і галицької кухні зокрема Ігор Лильо у партнерстві з мережею ресторанів та спільнотою доброго смаку Kumpel Group започаткував проект «Їсти.Пити.Говорити». Це YouTube канал, де за задумом автора, що два тижні з’являтиметься новий епізод про історію Львова та регіону, гастрономію та міські легенди.


«На каналі «Їсти.Пити.Говорити» говоримо про кухню, як величезний пласт людської культури та історії, смакуємо, досліджуємо, дискутуємо, іноді готуємо», – розповідає автор каналу Ігор Лильо.

«В час, коли ми усі досить обмежені в подорожах, ми обрали YouTube канал, як фактично сучасний спосіб віддалених екскурсій. У своїх дослідженнях я зібрав стільки матеріалу, що настав час ним ділитися. Насправді йдеться не лише про історію, але й про майбутнє. Адже в моїй практиці безліч прикладів, коли віднайдений рецепт, міська легенда надихали рестораторів чи виробників на нові, переосмислені на сучасний лад страви, продукти чи цілі концепції. Україномовний сегмент YouTube тільки розвивається і ми вирішили стати частиною цього процесу», – ділиться історик.

У першому епізоді каналу «Їсти.Пити.Говорити» знайомство з каналом та його автором, розповідь про неймовірну жінку, успішну рестораторку Софію Телічек та її багату життєву історію, сніданок в ресторації Бачевських, відвідини локації, де був ресторан мами Телічкової.

У наступному епізоді вражаюча історія про львівську математичну школу, генія-математика зі світовим ім’ям Стефана Банаха та розмова із його однофамільцем, теж математиком, професором Тарасом Банахом у знаменитій Шкотській кав’ярні.

«Це давно треба було зробити, – коментує засновник спільноти доброго смаку Kumpel Group, відомий ресторатор Марк Зархін. – В карантині ми вирішили не горювати, а підтримати проект, який буде надихати. Впевнений, що він дасть старт багатьом колабораціям та співпраці рестораторів, виробників, туристичних агентств і канал будуть дивитися далеко за межами України».

Такі гастрономічні проходи будуть цікавими не лише потенційним туристам, але й мешканцям міста, адже багато міських легенд, про які йтиметься в епізодах каналу, не відомі чи забуті.

Довідка

Посилання на YouTube канал «Їсти.Пити.Говорити»: http://surl.li/ufbt

Посилання на перший епізод каналу: https://youtu.be/hJ2DyF6FKwY  

Історик Ігор Лильо віднедавна головує в ГО «Клуб Галицької кухні», у якому науковці, кухарі, ресторатори, літератори, журналісти Галичини відновлюють традиційні рецептури галицьких страв та продуктів; поєднуючи їх із найновішими тенденціями та найвищими стандартами світової кулінарії, створюють нові галицькі страви, через які мають на меті передавати унікальність культури та історії Галичини.

Клуб галицької кухні: http://www.gcc.in.ua/

Спільнота доброго смаку Kumpel’ Group – це мережа ресторанів авторської кухні, серед яких Ресторація Бачевських – ресторан зі стравами нової галицької кухні,  ресторан-пивоварня «Кумпель» та  Пивна ресторація міської кухні «Кумпель», два гастро-паби Craft&Kumpel, перша у Львові винотека Cafe1, перша крафтова пивоварня в Україні, екскурсійне агентство «Кумпель-тур» та крамниці з кумпельовим пивом та напівфабрикатами Kumpel Market.

Про Захід