У Львові прооперували жінку, яка майже два роки не могла зігнути коліно (Фото)

Опубліковано:

Майже два роки вона не могла зігнути коліно, а останні декілька місяців – уже навіть ходити. Жінка підвернула ногу ще 30 років тому і тепер назавжди могла залишилась прикутою до інвалідного візка. Спеціалісти Центру травми лікарні Святого Пантелеймона прооперували пацієнтку та повернули її до повноцінного життя.

Половину свого життя 61-річна Зіновія Смага із Золочівщини приймала знеболювальні препарати. Ще в молодості вона ненароком травмувала ногу і упродовж усіх цих років намагалась побороти біль самостійно. «Діти, робота, город та худоба…» – жінка завжди знаходила причину, аби не йти лікаря. Та останні місяці стали справжнім випробуванням: коліно практично не згиналось. І встати з ліжка та зробити кілька кроків по хаті – вона уже просто не могла.

Страх назавжди опинитись в інвалідному візку змусив її поїхати в лікарню. Після ретельного обстеження лікарі діагностували деформуючий остеоартроз колінного суглоба. Простіше кажучи – це зношення та деформація суглоба. Консервативне лікування при такій патології – неефективне. Єдиний вихід – тотальне ендопротезування – хірургічне втручання, при якому зруйнований суглоб замінюється штучним.

Лише півтори години – і команда ортопедів-травматологів – Василь Рокита, Віталій Сікліцький та Володимир Романишин спротезували колінний суглоб пацієнтки, вирівняли ногу та відновили рухи в повному об’ємі. Знову стала на ноги та зробила перші кроки пані Зіновія уже наступного після дня після втручання.

А вже рівно за тиждень вона своїми ногами покинула лікарню.

Перше медичне об’єднання Львова

Про Захід