У Львові прооперували немовля з рідкісною патологією

Опубліковано:

Хлопчика зі зрощенням носових отворів прооперували львівські отоларингологи лікарні святого Миколая Першого медичного об’єднання Львова. Малюк народився із рідкісною патологією і не міг дихати та їсти.

Максим з’явився на світ три місяці тому. Про аномалію внутрішньоутробного розвитку до народження не було відомо. Вагітність минула добре. Тож те, що немовля не змогло самостійно дихати, стало шоком. Його одразу перемістили до реанімації, де підключили до апаратів, та виявили повну кісткову атрезію хоан – небезпечну для життя патологію дихальних шляхів.

«Атрезія хоан – це зрощення внутрішніх носових отворів. Така вроджена аномалія зустрічається в одного із семи тисяч новонароджених. При частковому зрощенні дитина страждає від недоотримання кисню та має високий ризик розвитку пневмонії, і навіть смерті. У випадку ж Максима – йдеться про повне перекриття носових отворів. Єдиним шаном зберегти життя крихітки було виправити ваду хірургічно», – пояснюють у Першому медичному об’єднанні Львова.

Після десяти днів у реанімації, Максима прооперували. Під час хірургічного втручання спеціалісти отоларингологічного відділення зробили в носі малюка отвори та зафіксували їх спеціальними трубками, аби дихальні шляхи знову не заросли. У лікарні під наглядом неонатологів Максим провів місяць. Увесь цей час хлопчик харчувався з допомогою зонду.

Сьогодні тримісячний Максимко дихає і їсть самостійно, добре набирає вагу. Щотижня малюка привозять до лікарні для розширення носових отворів та проведення профілактичної чистки. Це обов’язкова процедура – щоби внутрішні ніздрі знову не закрилися. Її проводитимуть доти, доки хлопчикові не виповниться шість місяців.

Львівська міська рада

Про Захід