У Львові презентують Зимовий співаник

Опубліковано:

Музей народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького запрошує на презентацію нового збірничка українських пісень – Зимового співаника. Кошти, отримані від його продажу, будуть спрямовані на волонтерські ініціативи для підтримки ЗСУ.

Цього разу Львівський скансен вирішив поділитися піснями української зими. Різдво, Новий рік, Водохреща – головні зимові свята у народному календарі українців. Окрім характерної обрядовости та символіки, кожен з трьох празників має своє особливе звучання: християнські коляди та світські колядки виконуються на Різдво, маланкові та новорічні пісні – у надвечір’я Нового року (Меланії) та на сам Новий рік (Василія), а також щедрівки, які у Галичині переважно співають на Водохреща (Йордан).

Зимовий співаник містить 10 пісень зимового циклу – різних за часом виникнення та мотивами (світські, біблійно-апокрифічні). Тут є ноти, тексти, а ще QR-коди, за якими можна прослухати мелодії. Їх наспівали представники музею та монастиря Свято-іванівської лаври – у різних комбінаціях, за різних обставин, під час повітряних тривог та між ними, зі світлом чи без… Все для того, щоб українці, попри війну, темінь і холод, колядували, прославляли Божого Сина та просили у Нього особливого благословення на перемогу.

Презентація збірника відбудеться 5 січня о 18:00 у Львівському туристичному офісі (вул. Руська, 20).

Львівська міська рада

Про Захід