У Львові почали ліквідовувати витік води на Піскових озерах

Опубліковано:

Сьогодні на території парку «Піскові озера» розпочали ремонт спускної гідротехнічної труби, яка регулює рівень води у водоймі. Як повідомив директор департаменту природних ресурсів та містобудування Тарас Кубай, ця труба є частиною гідротехнічної споруди, яка виконує функцію шлюзу. І саме вона спричинила витік води з озера.

«На відміну від більшості шлюзів, які зазвичай розміщують на березі, труба у Піскових озерах прокладена під дном і тому виконувати роботи буде складно. Для того, щоб ми отримали доступ до неї і оцінили масштаби робіт – ми змушені були спершу спустити рівень води. Зараз будемо робити додаткові конструкції для того, щоб звільнити цю трубу від мулу і залишків води – тобто формуватимем певну дамбу», – пояснює Тарас Кубай.

Ольга Лавна, директорка ДП «Боднарівка», яке є балансоутримувачем парку, розповіла, що роботи виконує підрядна організація, яка перемогла в тендерній процедурі. 

«Сьогодні підрядник приступив до виконання робіт по ремонту гідротехнічної споруди, встановили дорожні знаки і розпочали демонтаж бетонного покриття на береговому укріпленні. Зараз вони спеціальним молотом розбивають його і виносять бетонні брили. У подальшому буде демонтаж металевого містка, що дасть змогу почати облаштовувати дамбу для відкачування води, щоб дістатися до пошкодженої труби. 

Коли фахівці дістануться туди, вони оцінять розміри пошкоджень, частково розберуть її, щоб відремонтувати. Також передбачено облаштування залізобетонних фундаментів та гідроізоляцію колекторів, щоб не повторився витік. У зв’язку з тим, що ця труба є поверхнево досліджена – всі роботи, які заплановані в кошторисі можуть змінюватися, позаяк ми не знаємо наскільки значними є пошкодження. Бо те, що ми побачили при первинному обстеженні, не дає нам повної картини, а вона стане зрозумілою, коли ми доберемося до самої труби»,  – розповідає директорка ДП «Боднарівка» Ольга Лавна.  

Ремонтні роботи планують завершити до вересня, після чого озеро почнуть наповнювати водою. Цей процес займе до 2 місяців.

Нагадаємо, у квітні цього року працівники ДП «Боднарівка» під час висадки дерев у парку біля Піскових озер помітили нехарактерний шум біля водойми. Оперативний огляд виявив витік води через пошкоджену трубу, яка була частиною гідроспоруд ще з моменту створення озера, а це понад 70 років тому. Через загрозу осушення озера у мерії прийняли рішення провести терміновий ремонт.

Львівська міська рада

Про Захід