У Львові облаштують масштабний центр вакцинації МОЗ

Опубліковано:

В Україні запускають відкриття масштабних центрів вакцинації, аби мати можливість провакцинувати від COVID-19 якнайбільшу кількість людей. Львів – одне з перших міст, де буде запущено центр вакцинації 4-го типу, що стане можливим завдяки співпраці з Львівським ІТ Кластером. Центр вакцинації запрацює вже цих вихідних.


Міністерство охорони здоров’я України планує відкриття окремих центрів вакцинації в найбільших містах країни, аби збільшити масштаби вакцинації населення від COVID-19. В таких центрах вакцинуватимуть людей, які зареєстровані на вакцинацію в системі Дія. Завдяки співпраці з Львівським ІТ Кластером, Львів стане першим містом України, де запрацює такий центр.

«Завдяки спільній позиції та співпраці ІТ Кластеру, МОЗ, міської та обласної влади планується, що вже невдовзі у Львові запрацює масштабний центр вакцинації. Це особливо важливо, аби стабілізувати ситуацію у Львові та в Україні загалом із поширенням коровірусу та поступово відновлювати нормальне життя. Особлива подяка львівському бізнесу, свідомим та активним львів’янам, які допомагають на всіх етапах боротьби із Covid-19 – від закупівлі та пошиття масок до організації центрів вакцинації», – зазначив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

«Ми надзвичайно вдячні Львівському IT Кластеру, який активно підтримує медиків Львівщини від початку пандемії. Кластер продовжує демонструвати свою підтримку і солідарність в боротьбі з COVID-19 і має змогу надати нам підтримку в організації пункту вакцинації. У цьому центрі будуть проводити вакцинацію для осіб, які записані в чергу у додатку Дія, близько 23 000 осіб. Вже зараз з людьми контактують та запрошують на вакцинацію. Як це буде виглядати на практиці, зможемо побачити вже в цю суботу», – прокоментував Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

На початку травня Львівський ІТ Кластер спільно з міською радою Львова та Львівською облдержадміністрацією вже розпочав процес вакцинації працівників ІТ-індустрії Львова і облаштував для цього спеціальний центр вакцинації на стадіоні «Арена Львів». Завдяки співпраці з МОЗ, владою міста та області, в центрі налаштували роботу медичних бригад та графік вакцинування. Щодня в центрі працюють 8 медиків та вакцинують близько 300 працівників ІТ-сфери. Відтак, центр вакцинації Львівського ІТ Кластеру стане основою для центру вакцинації МОЗ у Львові, адже в ньому вже налагоджені всі процеси роботи. 

«Наша ідея з облаштуванням спеціального центру вакцинації для представників ІТ-індустрії була дуже вчасною і наш центр – перший такий в Україні. Ми дуже раді, що можемо допомогти і на базі центру вакцинації Кластеру облаштувати центр вакцинації МОЗ, так Львів стане містом, яке найшвидше зреагувало на нововведення міністерства і, я сподіваюсь, буде передовим за кількістю вакцинованих в країні», – коментує Степан Веселовський, СЕО, Львівський ІТ Кластер.

У центрі вакцинації розпочнуть вакцинувати населення із списку Дія вже в суботу. Протягом суботи та неділі, 29 та 30 травня, планують провакцинувати близько 1000 осіб. Графік вакцинування та чергу складатимуть медичні працівники, які контактуватимуть з людьми із списку в Дія. Вакцина, яку використовуватимуть, – CoronaVac (Китай).

Загалом, станом на сьогодні у Львівській області першою дозою вакциновано 70448 осіб, другу дозу отримали 5 013 осіб.

Львівська міська рада

Про Захід