У Львові над вежею Ратуші урочисто підняли національний прапор (Відео)

Опубліковано:

Сьогодні, 3 квітня, Львів відзначає 34-ту річницю підняття українського національного прапора над міською радою. Саме в цей день, 34 роки тому, синьо-жовтий прапор вперше замайорів на будівлі міської Ратуші.

Спершу у Гарнізонному храмі відбулась спільна молитва й освячення прапора, і учасники урочистою ходою вирушили до Ратуші із розгорнутим стягом. Під звучання Державного Гімну України, депутати 1-го демократичного та нинішнього скликань урочисто підняли національний прапор над вежею Ратуші.

Також учасники хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх полеглих захисників України. А військовий оркестр та хор «Гомін» виконали музичні композиції на площі Ринок.

«Сьогодні 34-та річниця підняття прапора тут, на площі Ринок, над вежею Ратуші. Це дуже важливий момент. Сьогодні тут були депутати, які піднімали наш прапор, наш стяг, за який сьогодні бореться вся наша держава. І сьогодні наш прапор є символом боротьби за незалежність, за демократію у світі – це стяг, який має найвищу цінність», – наголосив Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова.

Після урочистостей, на Личаківському цвинтарі вшанували пам’ять депутатів 1-го демократичного скликання, зокрема Богдана Котика, Василя Шпіцера та Стефанії Шабатури. 

Довідка

Рішення підняти синьо-жовтий прапор на будівлі міської Ратуші прийнято 3 квітня 1990 року на сесії Львівської міської ради депутатами 1-го демократичного скликання під головуванням Богдана Котика.

Львівська міська рада

Про Захід