У Львові на Різдво частуватимуть нужденних

Опубліковано:

Щороку у Львові 7 січня спільнота святого Егідія влаштовує різдвяний частунок для людей у потребі. Таку акцію організатори проводять вже близько 15 років. Традиційно для потребуючих людей з готують смаколики та подарунки. Однак цьогоріч ініціатива передбачає певні зміни.

Так, цього року традиційний великий Різдвяний обід для потребуючих мешканців міста Львова відбудеться: у храмі Покрови Пресвятої Богородиці (вул. Личаківська, 175а) о 14.30 год; у храмі Архистратига Михаїла (вул. Винниченка, 22) о 14.30 год; біля Порохової вежі (вул. Підвальна, 4) о 14.30 год.

«Ми святкуємо Різдво з бідними, щоб підкреслити – Ісус народився у бідній стаєнці.  А ці люди свідчать про присутність Христа.  Усе, що ми робимо для цих наших друзів, робимо і для Ісуса. Тому в Різдво ми хочемо поставити їх в центр як уособлення новонародженого Ісуса, якого ми приймаємо і вітаємо», – ділиться координаторка спільноти Іванна Синицька. 

Цьогоріч організатори запросять понад 300 гостей, але й не відмовлять тим, хто прийде без запрошення.

«Щороку ми готували гостину у приміщенні одного з львівських храмів, де накривали стіл з гарячими стравами, кутею, пампушками та солодощами. Оскільки ми не можемо розмістити таку кількість людей в одному храмі, то ми проведемо два різдвяні обіди у храмах Львова – у церкві Покрови Богородиці на вул. Личаківській та в храмі Архистратига Михаїла на вул. Винниченка. Також – біля Порохової вежі на вул. Підвальній. Ми роздаватимемо  людям упаковані гостинці на вулиці. Кожен із учасників також отримає подарунок – теплі речі, солодощі та засоби особистої гігієни»,  – говорить організаторка Іванна Синицька. 

Щороку напередодні Різдва учасники отримують іменні запрошення на обід. Організатори вже знають цих людей, адже щочетверга бачаться з ними при роздачі їжі, яку ініціює спільнота святого Егідія у Львові. Кожного з бідних у спільноті вважають членом великої родини.

До благодійної акції може долучитись кожен охочий. Небайдужі львів’яни можуть допомогти коштами, пожертвувати їжу або приєднатися до самого процесу підготовки  – пакувати подарунки, готувати смаколики та роздавати їжу. Організатори потребують допомоги волонтерів і в сам день Різдвяного обіду – 7 січня. 

Контакти координаторів ініціативи: 

·       0672845077 – Лариса Шидловська

·       0679532155 – Іванна Синицька

          Більше інформації про подію та допомогу волонтерів шукайте на сторінці спільноти святого Егідія у Фейсбуці.

Львівська міська рада

Про Захід