У Львові лікарі “зібрали” руку захисника і борються за відновлення її функцій (Фото)

Опубліковано:

Йому загрожувала повна втрата функцій руки. Зберегти їх – майже не було шансів. У ході низки реконструктивних операцій львівські хірурги Центру НЕЗЛАМНІ Лікарні Святого Луки “зібрали” руку захисника і продовжують боротьбу за відновлення її функцій.

Назару – 25 років. Він зі Львова. До великої війни три роки відслужив за контрактом. Коли почалося повномасштабне вторгнення, добровільно визвався боронити країну. Тяжке поранення отримав у грудні на бахмутському напрямку. Пригадує: це був ранок, ворог намагався прорватися, точився запеклий бій. Назар почув свист, за яким не забарився і приліт. Коли молодий захисник прийшов до тями, то побачив багато крові та понівечену уламками долоню. Хлопець самотужки наклав турнікет, щоб зупинити кровотечу та бандаж, щоб роздроблена рука “трималася купи”.

Через щільний обстріл евакуювати Назара з поля бою не могли. Поранений боєць сам-один подолав 2,5 км до машини парамедиків. При чому, весь цей шлях його супроводжував ворожий дрон, яким корегували вогонь. З польового шпиталю Назара доправили до Дніпра. Там понівечену руку хлопця зафіксували металевими спицями і евакуаційним потягом відправили далі – на Львів. До Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ.

Лікарі хірургії кисті пригадують в якому стані була рука захисника: мінно-вибухова рана, осколок пройшов крізь долоню, практично відірвані великий, вказівний та середній пальці, гнійні процеси. Була висока загроза повної втрати функцій руки. Однак, хірурги вирішують зробити все можливе і неможливе аби врятувати кінцівку Назара. Лікарі проводять аж 8 реконструктивних операцій! Усувають гнійні процеси, закривають тканинний дефект, пересаджують кістки та нерви. Нібито конструктор, деталь за деталлю, їм вдається “скласти” долоню та частково відновити функції і чутливість руки.

Попереду у Назара ще одна реконструктивна операція з пересадки сухожиль та реабілітація. Такий результат став можливим завдяки клопіткій і відданій праці спеціалістів хірургії кисті лікарні Святого Луки.

Перше медичне об’єднання Львова

Про Захід