У Львові лікарі врятували чоловіка з критичним ускладненням від гострого інфаркту міокарда (Фото)

Опубліковано:

Аби зберегти життя пацієнту, спеціалісти Лікарні Святого Луки вперше в своїй практиці застосували новітню внутрішньосудинну методику.

Пацієнт – 67-річний Богдан Глас зі Львова. Рік тому він підхопив коронавірус. Після перенесеної хвороби у раніше здорового чоловіка почалися ускладнення. Спершу – менінгіт, від якого він тривалий час лікувався. Далі – з’явились постійна втома та часті запаморочення. А трохи більше тижня тому він зненацька почав важко дихати та знепритомнів. Донька викликала швидку. У критичному стані чоловіка доправили до Лікарні Святого Луки.

Медики провели обстеження та виявили у пацієнта гострий інфаркт міокарда. Відлік часу пішов на хвилини. Пацієнта екстрено повезли в операційну. Для відновлення кровотоку лікарі провели стентування – встановлення металевого каркасу у вигляді сітки для розширення звуженої судини серця. Та навіть після цього головний м’яз пацієнта не запрацював належно. Кров із киснем і далі не надходили до життєво важливих органів та систем. У чоловіка розвинувся кардіогенний шок. Кардіогенний шок – це одне з найпоширеніших ускладнень інфаркту. У 90% пацієнтів призводить до смерті.

Аби врятувати чоловіка, лікарі наважуються застосувати нову для них методику – вперше встановити пацієнтові аортальний балонний контрпульсатор. Це маленький внутрішньосудинний пристрій, який вводять до серця через єдиний прокол стегнової артерії. Він поступово починає роздуватися, проштовхує кров в обох напрямках, покращує кровотік та насичення організму киснем. Одразу після введення контрпульсатора фракція викиду серця, тобто показник ефективності його роботи, підвищилася з 10% до 40%. Пацієнта вдалося врятувати.

Нині пан Богдан почувається добре. Напередодні, на 11-ту добу після операції, його виписали з лікарні. Попереду на нього чекає ще період відновлення у нашому реабілітаційному центрі в Брюховичах. Чоловік уже самостійно ходить. У нього відновилось мовлення. Він дуже хоче додому.

Пан Богдан каже: понад усе тепер хоче якомога більше часу проводити з рідними. Та мріє якнайскоріше знову бавити своїх онуків. Згідно зі статистикою, щороку в Україні фіксується близько 50 тисяч випадків інфаркту міокарда. У більшості – хворі помирають. Причина – несвоєчасне звернення за медичною допомогою. Аби мінімізувати ризики, що призводять до інфарктів, кожній людині варто проходити щорічні медичні огляди. Та за будь-яких змін самопочуття обов’язково звертатись за медичною допомогою до спеціалістів.

Перше медичне об’єднання Львова

Про Захід