У Львові хірурги вперше запротезували суглоб кістки руки військовому

Опубліковано:

Хірурги запротезували суглоб кисті руки військовому, аби повернути йому здатність виконувати бойові завдання!

Це – перша така операція з ендопротезування суглобів кисті в Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ Першого медоб’єднання Львова. Після успішного хірургічного втручання військовослужбовець уже повернувся на фронт.

👉🏻Захиснику 45 років, він зі Львова. До лікарів звернувся через постійний та сильний біль лівої руки. Мізинець набрякав, зігнути чи розігнути його чоловік уже не міг. Все – через контрактуру Дюпюітрена – патологію долонної сполучної тканини, яка зумовила рубцеві зміни суглоба.

Погіршила стан також отримана раніше травма пальця. Усе разом це призвело до деформації фаланги. Як наслідок – рука нестерпно боліла навіть при найменших рухах пальцями. Суглоб знерухомився і почав руйнуватися.
Прибрати біль та відновити рухи пальця могла лише заміна ушкодженого суглоба.

Операція відбулась у два етапи. Спершу чоловікові видалили контрактуру Дюпюітрена та оглянули пальцеві нерви. Під час наступного етапу втручань – протезували міжфаланговий суглоб п’ятого пальця.

Операція пройшла успішно. Пацієнта ще очікує кількатижнева реабілітація, проте він уже повернувся до виконання бойових завдань.

Лікар-хірург Роман Чепіль, який виконував операцію, зазначає, що найчастіше такого протезування потребують ті, в кого була травма або інші захворювання кистей рук. А основний симптом, який змушує звернутись до лікаря – біль.

Відчуваєте біль у суглобах? Потрібна консультація наших спеціалістів? Запис за номером 0800333003

UNBROKEN Ukraine : рятуємо, протезуємо та реабілітуємо українців в Україні

Про Захід