У Львові дитині видалили пухлину наднирника з допомогою робота Da Vinci (Фото)

Опубліковано:

Злоякісний утвір загрожував життю чотирирічної дівчинки, яка до цього перенесла трансплантацію кісткового мозку. Прооперували його спеціалісти Дитячої лікарні Святого Миколая. Донині таких операцій у дітей із застосуванням робота-хірурга Da Vinci в Україні не виконувалось.

Алінці – 4 роки. Вона – з Вінниці. З минулого літа дитина бореться з тяжкою недугою. Спершу в Аліни з’явився біль у животі та піднялася температура. Сім’я відразу звернулася до лікарів. Дитині діагностували нейробластому 4 стадії – злоякісну пухлину нервової системи.

При нейробластомі пухлини можуть розвиватись в будь-якій ділянці симпатичної нервової системи. У дівчинки вона локалізувалася в правому наднирнику – ендокринній залозі, що відіграє важливу роль в обміні речовин. При цьому пухлина сягала аж 15 см. Аби видалити пухлину, тривалий період хірурги Дитячої лікарні Святого Миколая очікували етапу лікування, на якому операцію можна зробити за життєвими показами. Тому спершу в Вінниці та Києві Алінка пройшла хіміотерапію. Також у столиці їй пересадили кістковий мозок. І коли пухлина зменшилась до 5 см, Алінка з батьками приїхала до Львова.Видалили пухлину за допомогою робота Da Vinci. Лікарі кажуть: такий метод більш точний та менш травматичний для дітей. Адже операція відбувається через мінірозріз, а вбудована мінідіагностична система дозволяє лікарям проводити ювелірні втручання.

Пухлину вдалося видалили повністю – в межах здорових тканин. Та головне – не пошкодивши життєво важливих структур. Операція минула з мінімальною крововтратою. На четверту добу після втручання Алінка повернулася додому. У Вінниці вона продовжуватиме лікування: прийматиме хіміотерапію. До наших спеціалістів приїжджатиме на огляди раз на 3 місяці. А поки разом із сім’єю маленька Алінка мріє поїхати в гори.

Перше медичне об’єднання Львова

Про Захід