У Львові чоловіку видалили 5-сантиметрову пухлину мозку через ніс (Фото)

Опубліковано:

Майже десять років він жив із пухлиною мозку та сподівався, що утвір зникне сам собою. До лікарів прийшов лише, коли майже осліп. П’ятисантиметрову пухлину мозку нейрохірурги Лікарні Святого Пантелеймона видалили пацієнту через ніс. Тепер він знову бачить.

55-річний Андрій Марек – з Дрогобицького району Львівщини. Дев’ять років тому йому поставили діагноз: аденома гіпофізу – доброякісна пухлина основної залози внутрішньої секреції, що виробляє гормони, які регулюють діяльність інших залоз організму. Тоді чоловік відмовився від оперативного втручання та вирішив лікуватися медикаментозно. Тому приймав гормонотерапію та вірив, що одного дня утвір перестане рости або ж зникне та не вплине на його життя.

Але декілька місяців тому стан чоловіка різко погіршився. Всього за місяць він практично повністю втратив зір, його пам’ять суттєво погіршилась, було постійне відчуття нудоти. Ставало лише гірше. Тому він звернувся до спеціалістів лікарні Святого Пантелеймона.

За результатом МРТ нейрохірурги виявили велику пухлину розміром 5 см, що перетискала нерви, у тому числі, зорового перехрестя. Тому лікарі вирішили провести ендоскопічне транссфеноїдальне видалення пухлини – через ніс за допомогою ендоскопа.

Складність операції полягала в анатомічних особливостях розташування залози. З обох боків від пухлини розміщені внутрішні сонні артерії, а зверху до неї щільно прилягають зорові нерви. Та обраний метод хірургічного лікування дає високий візуальний контроль і є менш травматичним для пацієнта в порівнянні з відкритою операцією.

Операція тривала всього годину. А вже за декілька годин чоловік відчув суттєве поліпшення самопочуття та повернення зору. Додому він поїхав третього після втручання дня.

Перше медичне об’єднання Львова

Про Захід