У Львові через коронавірус у дівчини почали відмовляти руки та ноги

Опубліковано:

Після коронавірусу в 11-річної львів’янки почали відмовляти руки та ноги. Ускладнення, яке у світі трапляється вкрай рідко, зафіксували в дитячій клінічній лікарні Першого медоб’єднання Львова.

Хворобу Соломійка перенесла у легкій формі, із симптомів була лише втрата нюху та смаку. Та вже за кілька тижнів у дитини почала сильно боліти голова і вона відчула затерпання та слабкість в ногах, а потім – в руках. За якийсь час дівчинка уже не змогла втримати виделку.

«Дитину терміново госпіталізували одразу в реанімацію нашої лікарні, де вона провела два тижні. Діагноз, який вдалося встановити, – гострий поперечний мієліт в шийному відділі хребта та спастична тетраплегія (зниження рухової активності у верхніх та нижніх кінцівках) з порушенням функцій тазових органів. Це запальне інфекційне захворювання спинного мозку, при якому блискавично вражаються рухова та чутлива здатність», – повідомили у Першому медоб’єднанні Львова.

Як з’ясували лікарі, коронавірус запустив хибну роботу імунної системи, яка почала сприймати клітини спинного мозку як чужорідні, атакуючи свій же організм. На щастя, за два тижні в реанімації стан Соломійки вдалося стабілізувати. Ще місяць дитина лікувалася в неврологічному відділенні: займалася з реабілітологом, аби перешкодити знерухомленню суглобів, вона знову вчилася сидіти, а потім уже й ходити.

«Ця історія трапилася торік у травні, саме тоді Соломійка потрапила в реанімацію. Відтоді дівчинці та лікарям довелося докласти чимало зусиль, аби відновитися. Нині після чергового планового огляду нарешті можемо сказати, що хвороба відступила – розвиток ускладнення призупинено, рухливість ніжок і ручок відновлено.

Останні хвилі коронавірусу є дедалі агресивнішими, зокрема, до дітей. Вони призводять до різного роду ускладнень: уражень серцево-судинної та нервової системи, головного мозку, панкреатиту, плевриту, пневмоній тощо. Тож бережіть себе та рідних – вакцинуйтеся», – додали у Першому медоб’єднанні Львова.

Львівська міська рада

Про Захід