У Львові «автомеханіка» підозрюють у шахрайстві

Опубліковано:

Як встановили співробітники відділу дізнання Львівського районного управління поліції №1, на початку грудня 2023 року потерпілий, 49-річний львів’янин, звернувся до підозрюваного, який позиціонував себе як автомеханік та постачальник запчастин, з проханням продіагностувати його автомобіль «Mitsubishi Pajero», у якого виникла проблема з коробкою передач. Під час діагностики «майстер» підтвердив, що агрегат дійсно несправний та запропонував клієнту доставити йому протягом двох тижнів нову коробку, вартість якої становитиме 1200 доларів США. Того ж дня власник «Mitsubishi» передав «майстру» вказану суму.

За кілька днів зловмисник зателефонував до клієнта та повідомив, що коробка передач скоро буде в нього та запропонував виконати роботи з її заміни, а також провести сервісне обслуговування авто. За його словами, загальна вартість робіт становитиме 22 тисячі гривень. Того ж дня власник автомобіля передав підозрюваному і цю суму коштів.

Як в подальшому встановили правоохоронці, насправді зловмисник не мав наміру ні доставляти клієнту коробку передач, ні виконувати роботи з її заміни. Він привласнив кошти власника «Mitsubishi» та витратив їх на власні потреби. За кілька місяців, зрозумівши, що став жертвою шахрайства, потерпілий звернувся за допомогою у поліцію. Загальна сума завданих йому збитків становить майже 66 тисяч гривень.

Дізнавачі Львівського районного управління поліції №1 повідомили зловмиснику про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкцією статті – обмеження волі на строк до трьох років.

Досудове розслідування триває.

Національна поліція України

Про Захід