У Львівській області безпритульний собака напав на чоловіка

Опубліковано:

Складну реконструкцію обличчя провели хірурги щелепно-лицевого відділення львівської лікарні Св. Пантелеймона 67-ми річному мешканцю міста Золочів Львівської області. Чоловік постраждав від нападу безпритульного собаки, який зубами вирвав йому шмат щоки.

За інформацією лікарні пан Ігор натрапив на зграю безпритульних собак, яких було понад 20 осіб. Один з найбільших накинувся на чоловіка і намагався вкусити за шию. Той втиг відреагувати і вивернувся, проте пес таки дотягнувся до обличчя і вирвав шматок щоки. Дірка розміром 5 на 6 см. – стала викликом для місцевих медиків. Фахівці, оглянувши хворого, вирішили закрити дефект клаптем з підборіддя.

«Це доволі складне оперативне втручання. Адже треба пересадити острівцевий клапоть на судинній ніжці. Спершу нам потрібно було виділити судини шиї: лицеві артерію та вену, а також підборідкові артерію та вену. Ці судини є досить тоненькими, до 1 мм в діаметрі. І якщо пошкодити бодай одну з них, то цей клапоть буде нежиттєздатним. Нам вдалося не пошкодити жодну з судин. Потім ми виділили шкірно-фасціально-м’язовий клапоть, перемістили його через підшкірний тунель в зону дефекту і успішно закрили його. Це складне реконструктивне втручання минуло успішно», – каже завідувач Центру голови та шиї Олег Ковтуняк.

На шосту добу після операції хірурги констатували: відторгнення немає, клапоть прижився і пацієнт почувається добре.

Про Захід