У Луцьку говорили про ментальне здоров’я військових та членів їхніх родин

Опубліковано:

У Луцьку відбулася зустріч представників громадських та благодійних організацій області, які надають підтримку військовим, ветеранам та членам їхніх родин у сфері ментального здоров’я.

«Ми усі – люди з досвідом війни. Усім нам потрібна підтримка, допомога в тій чи іншій мірі. Власне, наша мета сьогодні – це знайти ті ресурси, якими ми можемо підтримати найперше військових, демобілізованих, ветеранів та членів їхніх родин. Адже це з люди з особливим досвідом війни, – зазначила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Наталія Коструба. – Тож сьогодні ми вирішили вас зібрати, аби напрацювати системні рішення. Зокрема, щоб усі один з одним познайомилися, знали можливості один одного та стали ресурсом й підтримкою один для одного. Адже побудова системи допомоги нашим людям можлива тоді, коли ми знаємо про весь спектр послуг, що існує в області».

До заходу долучилося близько 30 представників з 12-ти благодійних та громадських організацій Волині, а також заступниця голови ОДА Мирослава Якимчук.

«Найперше хочу подякувати від себе особисто та від начальна ОВА Юрія Погуляйка за те, що ви не чекаєте допомоги від влади, а працюєте самостійно і багатьом людям надаєте підтримку, – сказала посадовиця. – Ми завжди думаємо, що головне – це матеріальна допомога, але багато кому потрібно просто порозмовляти, побачити в очах співрозмовника розуміння та бути почутим. Тож сьогоднішня наша зустріч – це розуміння, хто яку допомогу може надати нашим військовим та їхнім родинам».

Захід пройшов у межах впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою першої леді Олени Зеленської, за підтримки Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ та Волинської обласної військової адміністрації.

Волинська ОВА

Про Захід