У Хмельницькому проведуть майстер-клас з іконопису

Опубліковано:

У вівторок, 26 квітня о 15.00 у приміщенні Центральної публічної бібліотеки (Подільська, 78) відбудеться майстер-клас «Ікона на склі «Пречиста з вишеньками».

У написані буде використаний образ ікони, який зберігається у Свято-Преображенській церкві в селищі Чорний острів неподалік Хмельницького. Діва Марія та її дитя вбрані у гарні вишиванки. А маленький Ісус тримає в руці три вишеньки.

Уперше про ікону згадано у звя’зку з битвою козаків і поляків під Пилявою – в 1648 році. П’ять років ікона перебувала у козацького сотника Созонта, який подарував її у церкву в Чорному Острові. Однак тоді на іконі ще не було вишеньок, вони проявилися у 1680 р.

Ікона, написана в українському стилі, не подобалася ні польській, ні російській, ні радянській владі. У 1933 році вишиванки на іконі були замальовані.

Незважаючи на свій тернистий шлях ікона була повернута до Чорного Острова, а у 2003 році під час реставрації був відтворений первісний вигляд.

Метою майстер-класу показати незламний дух українського народу, символіки, святині та їх відродження, на прикладі ікони «Пречиста з вишеньками», яка незважаючи на війни, на зміну влади, на знищення української символіки змогла зберегтися до наших днів і передати віру в перемогу і в існування України.

Хмельницька міська рада

Про Захід