Новини Західної України Останні новини

У Франківську відкрили перше хорватське консульство

Це перше консульство Хорватії у всій західній Україні й охоплює дипломатичний округ аж у 7 областях, повідомив у соцмережах міський голова Руслан Марцінків.

18 лютого в Івано-Франківську відкрили Почесне консульство Хорватії в Івано-Франківську.

«Сьогодні велика подія для нашого міста, дуже вдячний, що для неї обрали саме Івано-Франківськ. Хорвати завжди підтримували незалежність України, були дружніми до нас. Вважаю, що Україна може перейняти досвід Хорватії», – коментує Руслан Марцінків. 

Та зауважує, що сьогоднішньому відкриттю передувало чимало роботи на усіх рівнях. Зокрема, до розвитку відносин доклалася й народна депутатка України Оксана Савчук.

Як зазначає очільник міста, він з нетерпінням очікує на плідну співпрацю. Адже створення консульств дуже допомагає розвивати співпрацю та партнерство, мати багато цікавих спільних проектів та заходів.

Пані Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Хорватія в Україні Аніца Джамич розповіла про те, наскільки схожими та дружніми є наші народи. Та подякувала за підтримку, яку надала Хорватії Україна після нещодавнього землетрусу коло Загреба.

«Але ми не хочемо бути друзями лише у погані моменти. Ми хочемо разом працювати у майбутньому. Західна Україна дуже важлива для нас, хорватів, тому що вважаємо Карпати своєю прабатьківщиною», – розповіла пані Аніца Джамич.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 1 = 3