У Чернівцях вийшла друком книга Катерини Валявської

Опубліковано:

«У мереживі вальсу». Її видали в Видавництво 21 за підтримки Чернівецької обласної військової адміністрації.

У книзі йдеться про події минулого, зокрема, про світське життя й особливості його формування на Буковині, розваги й дозвілля бомонду та навіть про зародження товариського руху в краї.

У другій половині XIX ст. повсякдення освічених верств Європи підпорядковувалося однаковим суспільним нормам, стандартам та практикам, яке виробив бомонд.

Попри провінційний, напівсільський характер міст і містечок, під впливом ідей та носіїв західних культурних практик на Буковині зʼявилися всі атрибути для розгортання публічного життя добірного товариства: театр, філармонія, казино, салони, ресторани, кавʼярні, парки, різні культурно-освітні товариства, світські прийоми, бали та кінні перегони. У цих інституціях стара й нова еліти негласно змагались за домінування в ієрархії світського товариства і загалом суспільного життя.

«Книжка правдиво оповідає про чимало суперечностей та конфліктів, які, поєднуючись, творили особливий простір східної провінції Габсбурзької монархії, де розкіш і злидні йшли пліч-о-пліч», – йдеться в анотації.

Про Захід