Події Регіональні Новини

У Чехії ухвалили програму “Антивірус”: вона допоможе робітникам легше перенести наслідки пандемії коронавірусу

Чеський уряд ухвалив програму «Антивірус», яка допоможе робітникам, що працюють у Чехії, легше перенести наслідки пандемії коронавірусу.

Головна мета цієї програми – мінімізувати звільнення робітників у зв’язку з введенням надзвичайного стану.

Програмою передбачено два режими:
А) Робітники вимушено ідуть на карантин. Усі робітники, які вимушено будуть знаходитися на карантині, отримують 60% своєї зарплати. Держава повністю відшкодовує роботодавцеві ці витрати.
Б) Роботодавець змушений припинити надання послуг чи виробництво у зв’язку з прийнятими обмеженнями та заборонами на час надзвичайного стану. Роботодавець виплачує працівникам 100% зарплати. Держава повертає роботодавцеві 80% від виплачених зарплат.

Українців, що працюють у Чехії, закликають не намагатися будь-якою ціною зараз повернутися в Україну. Якщо ви офіційно працевлаштовані, вам і надалі зобов’язані виплачувати заробітну плату й зберігати за вами житло. Якщо вас відправили в карантин, це означає, що ви повинні максимально обмежити свої пересування. Ви зможете поїхати в Україну після скасування надзвичайного стану.

Наразі всі переміщення навіть по території Чехії та України – велика проблема. Ви ставите своє здоров’я і здоров’я ваших рідних, особливо людей похилого віку, під надзвичайну небезпеку. Думайте двічі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 3 = 6