«Турбота в дії»: В Ужгороді стартує новий проєкт із підтримки переселенців та волонтерів

Опубліковано:

Вже майже рік українські воїни героїчно виборюють майбутнє для України, захищаючи країну від зазіхань ворога. І весь цей час в тилу люди доброї волі не припиняють роботу на своїй ділянці відповідальності – допомагають вимушеним втікачам від війни налагодити нове життя на відносно мирних територіях.

З початку повномасштабного вторгнення ГО «Щасливі діти» активно допомагає вимушеним переселенцям та волонтерам, які працюють з ВПО. Впродовж минулого року організація втілила низку проєктів, і тепер новий рік розпочинає продовженням цих вдалих ініціатив. Так, «Щасливі діти» оголосили про старт нового проєкту «Турбота в дії», який має на меті забезпечити продовження реалізації активностей організації, спрямованих на допомогу та підтримку ВПО і сприяти попередженню вигорання волонтерів та  фахівців, які працюють з внутрішньо переселеними особами.

Оскільки наразі в місті тривають зимові канікули, проєкт покликаний, насамперед, забезпечити якісне пізнавальне дозвілля для дітей, постраждалих від війни. Щотижня для діток проводитимуться освітньо-природничі заняття з екскурсіями та майстер-класами в ужгородському екзотаріумі «Акваріум», які мали неабиякий попит уже раніше.

Координаторка проєкту Дарина Комашко відзначає: у період зимових канікул дітки потребують більшої залученості до різноманітних ініціатив, з тим, аби якісно відпочити й набратися нових сил. Залучення до таких заходів разом із місцевими дітками дітей переселенців сприятиме їх кращій інтеграції, адаптації та новим знайомствам між дітьми.

Як розповіла менеджерка проєкту Людмила Сюзева, «Цей проєкт є фактично продовженням попередніх ініціатив, які, як ми пересвідчилися, є дуже актуальними й затребуваними. Скажімо, коли ми проводили заняття для дітей в «Акваріумі», то щоразу фіксували більшу кількість бажаючих долучитися, аніж ми могли охопити. Тож зараз ми збільшуємо кількість цих активностей, аби якомога більше дітей могли взяти в них участь».

Ще однією складовою проєкту є підтримка волонтерів і фахівців, які працюють із переселенцями, аби «розвантажити» їх психологічно та морально і запобігти передчасному психоемоційному вигоранню. До участі у заходах запрошують внутрішньо переміщених осіб, а також людей, які допомагають і підтримують переселенців – волонтерів, фахівців волонтерських організацій. Під час проєкту всі охочі зможуть скористатися послугами коуча або психолога за запитом, а також долучитися до сеансів арт-терапії, перший із яких стартував 12 січня.

За словами Людмили Сюзевої, «Ми також відкриті для прийому запитів від організацій, волонтерських ініціатив та рухів – за бажання, можна реєструватися для участі в активностях одразу компанією. Фактично, цей проєкт – це підтримка наших сталих ініціатив, а також людей, які задіяні в їх реалізації. Ми тішимося з того, що наша команда поповнилася новими членами, насамперед – жінками, які вимушено переїхали в наше місто і тепер активно працюють і долучаються до нашої діяльності».

Проєкт «Турбота в дії» втілюється за підтримки Карпатського Фонду та  Fondation de France. Він став одним із 12 проєктів, які загалом були підтримані донором, розповіла координаторка програм Карпатського фонду Наталія Белей.

«Це ті послуги, які наразі є потрібними й актуальними в громаді, які сприятимуть як інтеграції ВПО в громади, так і місцевим жителям справлятися з тими труднощами, з якими вони стикнулися у зв’язку з війною», – зауважила Наталія Белей.

Про всі заплановані активності «Щасливі діти» оперативно повідомляють у спеціально створеному для цього телеграм-каналі «Пташка» https://t.me/mom_kids_time.

Реєстрації на заходи відбуваються за номером телефону координаторки: +380 99 010 0351 (Дарина).

Пресслужба ГО “Щасливі діти”

Про Захід